Джокович се класира за 12-и път на четвъртфинал в Лондон (ВИДЕО)

Следващият му съперник е Мартон Фучович (Унгария)

Водачът в световната ранглиста по тенис Новак Джокович (Сърбия) се класира за 12-и път на четвъртфинал в Лондон. Защитаващият титлата си и петкратен победител на "Уимбълдън" Джокович надделя над №17 в схемата Кристиан Гарин (Чили) с 6:2, 6:4, 6:2 за 109 минути.

Белградчанинът пласира 9 аса и загуби само 3 от разиграните 39 точки при вкаран първи сервис, като не допусна пробив, записвайки 75-а победа в 85 мача в "Ол Инглънд Клъб". Той имаше повече затруднения единствено във втората част, която спечели в брейк в деветия гейм. В другите два сета Джокович повеждаше с по 5:1 и нямаше особени проблеми.

За място на полуфиналите сърбинът ще се изправи срещу Мартон Фучович (Унгария). Унгарецът достигна до първия си четвъртфинал в турнирите от Големия шлем, след като елиминира номер 5 Андрей Рубльов (Русия) с 6:3, 4:6, 4:6, 6:0, 6:3.