„СИНИТЕ“ СЕ ЗАБАВЛЯВАТ: Левски отнесе столичния Локомотив с 4:0 (ВИДЕО+СНИМКИ)

„Железничарите“ се разминаха с разгром след 2 греди и пропусната дузпа, феновете пак събират пари

Левски записа най-изразителната си победа и остана без загуба в контролите това лято, след като разби с 4:0 гостуващия Локомотив (София).

„Сините“ показаха много силна игра и зарадваха феновете на един от помощните терени на стадион „Виваком Арена – Георги Аспарухов“ като освен попаденията пропуснаха дузпа и удариха 2 греди.

Привържениците пък отново събираха пари в кутия, за да помогнат финансово закъсалия клуб, а и прекъснаха с димки за кратко проверката, в която се отличиха Патрик-Габриел Галчев, Билал Бари и Здравко Димитров.

Спарингът стартира с опасно центриране на гостите от Локомотив още във втората минута, с което обаче защитата в синьо успя да се справи.

Левски отговори с далечен удар на Радослав Цонев в 6-ата минута, но топката премина високо над целта и спря в предпазната мрежа на игрището.

Две минути след това преквалифицираният в централен защитник Симеон Славчев се намеси решително при опасна атака на Локо (Сф) отляво, а скоро след това заслужи аплодисменти от феновете с чист шпагат край тъчлинията.

В 14-ата минута се стигна до грешка на вратаря Александър Любенов, който напусна наказателното поле и подари топката на Здравко Димитров, чийто изстрел обаче мина над опразнената врата.

В 17-ата минута пък Мики Орачев изби с глава в корнер пред погледа на Билал Бари, a в 21-ата "сините" откриха резултата.

Това стори Ивайло Найденов с глава след много добро центриране на Патрик-Габриел Галчев отдясно.

Само 2 минути след попадението Левски вкара ново такова. В 23-ата точен със силен, но много точен шут, бе Марин Петков, който удвои резултата след пас на Радослав Цонев.

След още 2 минути и Локомотив вкара гол, но той бе отменен заради нарушение в атака на новото попълнение Карим Бухмади срещу вратаря Пламен Андреев.

В 28-ата минута пък Патрик-Габриел Галчев бе на сантиметри от това да се разпише, а скоро след това „сините“ направиха още една добра атака, ала защитата на „железничарите“ я спря.

Впоследствие контролата бе прекъсната за кратко заради горещото време в София.

В крайна сметка почивката дойде при резултат 2:0 в полза на „сините“, а втората част започна с няколко промени в състава на Локомотив и с по една възможност за двата отбора, от която обаче те не се възползваха.

В 51-ата минута Левски оформи класиката, след като Билал Бари ознаменува добрата си игра с технично прехвърляне на вратаря – 3:0. Малко след това контролата отново бе спряна, този път заради хвърлени от феновете димки на терена.

В 58-ата минута Здравко Димитров направи добър пробив, но ударът му бе блокиран и се стигна до корнер, а междувременно каращият проби при „сините“ защитник Христофор Хубчев бе заменен.

Последваха още промени и Симеон Славчев заигра на обичайната си позиция като халф, а скоро след изтичането на първия игрови час точно той можеше да се разпише. Вратарят на Локомотив обаче спаси,

В 64-ата минута Левски получи дузпа за нарушение срещу Здравко Димитров в пеналта. Радослав Цонев изпълни наказателния удар, но юношата на „сините“ Александър Любенов спаси, а след добавката на Мартин Петков топката срещна горната греда.

Скоро след това „сините“ все пак вкараха четвърти гол. В 66-ата минута Билал Бари изведе Патрик-Габриел Галчев и той ознаменува силната си игра с гол в далечния ъгъл за 4:0.

Не след дълго младокът бе много близо до второ попадение, след като отново отправи силен удар, но този път топката удари страничната греда.

В 87-ата минута фенове на „сините“ нахлуха на терена, за да искат обяснение за грубо нарушение на Селсо Рапосо срещу Здравко Димитров, но охраната и треньорският щаб веднага овладяха ескалиралото напрежение.

До края на двубоя нови голове не паднаха и така Левски записа втория си успех това лято, след като първо победи Локо (Пд) на старта, а после пропусна в края победата срещу Ботев (Пд).

Левски – Локомотив (София) 4:0

1:0 Ивайло Найденов (21)
2:0 Марин Петков (23)
3:0 Билал Бари (51)
4:0 Патрик-Габриел Галчев (66)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

ЛЕВСКИ: Пламен Андреев, Ивайло Найденов, Георги Александров, Симеон Славчев, Патрик-Габриел Галчев, Радослав Цонев, Христофор Хубчев, Марин Петков, Мартин Петков, Здравко Димитров, Билал Бари;

Треньор: Живко Миланов;

ЛОКОМОТИВ (СОФИЯ)
: Александър Любенов, Селсо Рапосо, Марио Петков, Пламен Крачунов, Мики Орачев, Валентин Николов, Владимир Семерджиев, Красимир Милошев, Александър Александров, Христо Иванов, Карим Бухмиди;

Треньор: Иван Колев;
НКП обяви, че ще има шествие преди дербито с ЦСКА

Двубоят на "Васил Левски" е от 16:15ч. в събота

БПФЛ благодари на депутатите за визите на чужденците

С промените се слага край на бавната процедура по издаване на работни визи на футболисти извън ЕС

Звездите на България и Етър сътвориха шоу с 8 гола на "Ивайло"

Сборният отбор на Краси Балъков отстъпи пред водените от Стоичков легенди

Димитър Шалъфов: Стадион "Георги Аспарухов" не може да бъде отдаден на концесия

Вижте какво разясни председателят на СОС

Гонзо против дерби без публика: Трябва да решим проблема с футболното хулиганство

Президенът на БФС предупреди, че ако казусът не бъде решен, полицията ще затвори секторите

Балъков: Етър е майката и бащата на моята кариера

Легендата на българския футбол се надява мача в чест на 100-годишнината на "болярите" да стане празник на града

Вальо Илиев: Целта пред ЦСКА 1948 е Европа

"Не искаме да се задоволяваме с малкото, а напротив - да бъдем гладни за повече"