СЛЕД ДРАМА В КРАЯ: Колумбия грабна бронза на Копа Америка (ВИДЕО)

Нападател на Порто се превърна в герой с два гола, един от които победен в 94-ата минута

Луиш Диас вкара два гола, един от които в 94-ата минута, а Колумбия победи с 3:2 Перу в мач за третото място на футболния турнир Копа Америка.

Бронзовите медали донесе нападателят на Порто с попадението си дълбоко в добавеното време на малкия финал, който се игра на стадион “Мане Гаринча” в столицата на Бразилия.

Преди това Перу откри резултата чрез Йошимар Йотун (45) в самия край на първата част, а скоро след началото на второто полувреме Хуан Куадрадо (49) изравни.

Впоследствие Диас направи обрата пълен в 67-ата минута, в 82-ата Джанлука Лападула изравни, но отново Диас се разписа в 94-ата и така донесе бронза на Колумбия.

Той се превърна в утешителна награда за отбора, който триумфира с трофея преди 20 години.

Тази нощ от 03:00 българско време пък домакинът на турнира Бразилия ще си оспорва първото място с историческия регионален съперник Аржентина.