Банско удари дубъла на Хебър с 2:1, шампион с Литекс подсилва курортния тим

Том ще облече екипа на банскалии

С превес на футболистите на Банско започна контролния мач между едноименния тим и Хебър-2 на стадион Свети Петър. Халфовете  Боби Галчев и Димитър Стоев боравеха с лекота с коженото кълбо и го насочваха  по крилата към Милен Златков и Милен Лефтеров.

В 24-та минута капитанът Костадин Слаев като по конец насочи топката към Денис Ангелов и той стреля от движение, но вратаря на гостите се намеси успешно и не се стигна до попадение. В 30-та минута главният съдия не отсъди дузпа за отбора на домакините след като Милен Лефтеров бе спънат в наказателното поле на гостите.

В 44-та минута след центриране след отлично изпълнен фаул от Боби Галчев отдясно Димитър Стоев с глава изпрати топката в сглобката зад стража на гостите за 1:0. Това рядко попадение предизвика голяма доза настроение сред присъстващите и ненапразно петричкият футболист бе поздравен от колегите си.

През втората част на срещата отново футболистите на домакините бяха отбора, който диктуваше нещата на терена. В 50-та минута Милен Златков бе изведен отляво в наказателното поле на гостите и от 7-8 метра насочи топката в близкия ъгъл за 2:0.

Почетното попадение за отбора на Хебър отбеляза Николай Габеров в края на мача след отлично изпълнен фаул от 17-18 метра и изненада стража на козлите.

След мача треньорът на банскалии - Ели Маркес обяви, че отборът ще бъде подсилен от добре познатия от родните терени - Том, който дълги години носеше екипа на Литекс, преди да осъществи трансфер в турския шампионат.

Официално: ЦСКА 1948 представи Иван Иванов