Царско село и Пирин с 0:0 в контрола (ВИДЕО)

На два пъти гредата спаси "орлетата"

Царско село и Пирин Благоевград завършиха наравно 0:0 в проверка, която се игра на стадион „Арена Царско село“. Това бе последната контрола на футболистите на Тони Здравков преди мача срещу Черно море, с който се открива новия сезон идния петък.

„Царете“ имаха повече голови възможности, но така и не успяха да преодолеят Димитър Шейтанов.

Мачът започна равностойно, но след около 10 минути игра футболистите на Царско село създадоха няколко поредни интересни ситуации пред Димитър Шейтанов. В 13-ата минута Милчо Ангелов се опита да изведе Петър Атанасов, но пасът бе твърде дълъг.

Малко по-късно се създаде ново напрежение в наказателното поле на „орлетата“ при което топката в крайна сметка се удари в десния страничен стълб.

В 26-ата минута Христо Попадийн опита далечен удар, но изпрати топката в ръцете на Шейтанов. Две минути по-късно същото направиха и гостите. Тогава стреля Красимир Станоев, но Християн Василев нямаше проблеми със спасяването.

Далечен удар опита и Милан Йокич в 29-ата минута, но и той не сполучи.

В 36-ата минута Иван Бандаловски засече с глава центриране от ъглов удар, но топката мина покрай вратата.

Две минути преди края на полувремето „царете“ отново имаха страхотен шанс. Васил Шопов се пребори за топката в наказателното поле, чукна към Милчо Ангелов, който продължи съм Ален Стеванович, но шутът му бе блокиран от защитник.

Малко след началото на второто полувреме Царско село направи добра атака, при която Ален Стеванович стреля, топката се удари в защитник и затрудни максимално Димитър Шейтанов, който обаче изби в корнер.

В 60-ата минута гредата отново бе верен помощник на Димитър Шейтанов. След центриране отдясно Димо Бакалов стреля с десния крак, топката се удари в левия стълб, разходи се по голлинията и защитниците на Пирин успяха да я избият.

В 75-ата минута лоша контузия получи Александър Дюлгеров от тима на Пирин, който бе сменен принудително от Асен Либяховски.

10 минути преди края Васил Шопов отправи удар, но топката бе блокирана от защитник.

ЦАРСКО СЕЛО – ПИРИН БЛАГОЕВГРАД 0:0

ЦАРСКО СЕЛО: Християн Василев, Александър Александров, Венци Василев (46 – Мартин Кавдански), Христо Попадийн (63 – Салим Диаби), Милан Йокич (46 – Луи Нганиони), Лъчезар Балтанов, Васил Шопов, Ален Стеванович (63 – Андерсон), Петър Атанасов (46 – Димо Бакалов), Милчо Ангелов (46 – Миси Мезу)

ПИРИН: Димитър Шейтанов, Ивайло Тодоров, Александър Дюлгеров (75 – Асен Либяховски), Стилиян Николов, Юлиян Попев, Конър Хендерсън, Венцислав Бенгюзов, Красимир Станоев, Спас Георгиев, Мохамед Брахими, Станислав Костов (73 – Преслав Йорданов)

Бивш ас на Царско село подписа с новак в португалския елит

Андерсон Кордейро подсили Каза Пия

Бившият страж на Царско село Гуидо Гуериери: Искам да остана в България и да получа шанс да играя!

Той има над 150 мача в групата за Лацио в Серия "А"

Пулиезе от Царско село: Харесва ми българското първенство, искам да остана тук!

Бившият младежки национал на Швейцария е отворен за оферти

ТРАНСФЕРЕН УДАР: Царете взимат минал през Реал (Мадрид)

Халфът сега е собственост на италианския СПАЛ

Царско село взе още един италианец

19-годишният футболист ще играе под наем в българския отбор до края на сезона

Царско село привлече защитник от Серия "С"

Той ще играе при столичани под наем

Ботев размаза децата на Царско село за едно полувреме

"Канарчетата" спечелиха с 5:0

ЦСКА уреди контрола с Царско село

Минути преди началото на проверката "армейците" ще представят отбора си за пролетния полусезон

Царско село отмъква звездата на Септември (Сф)

Втородивизионният тим отказа да да пусне нападател при "царете"