НА ГЕРЕНА: Левски нокаутира Етър за две минути (ВИДЕО+СНИМКИ)

Боби Цонев изпусна дузпа, "сините" приключват подготовката без загуба

Левски победи Етър с 2:0 на "Герена" в последната си контрола преди началото на сезона в efbet лига. Попаденията за "сините" вкараха Здравко Димитров и Мартин Петков. Двамата се разписаха в разстояние на само две минути. Борислав Цонев пък изпусна дузпа.

Така "сините" приключват летните контроли без загуба. Те спечелиха срещу Локомотив (Пловдив) с 1:0, изпуснаха успеха в последните минути срещу Ботев (Пловдив) - 1:1, разбиха Локомотив (София) с 4:0, завършиха 1:1 с Левски (Лом), а днес се справиха и с Етър - 2:0.

Мачът беше последен в кариерата на тъчрефера Станислав Груев. Той беше награден с плакет от БФС.

Левски поведе още при първата си възможност в мача. В шестата минута Радослав Цонев изведе Здравко Димитров, който с мощен удар с левия крак простреля вратаря на гостите Анатоли Господинов. По-малко от 120 секунди след това Борислав Цонев асистира за втори гол във вратата на Етър. Той получи топката в наказателното поле и върна към Мартин Петков и младокът удвои резултата.

Грешка в отбраната на домакините можеше да доведе до гол за Етър в 20-ата минута. Георги Александров сбърка, Ивей му отне топката и се устреми към вратата на Левски. Соловата му акция завърши с удар, който обаче беше майсторски отразен от Пламен Андреев. Пет по-късно опасен изстрел на Марин Петков премина на сантиметри покрай десния страничен стълб.

В 26-ата минута гостите поискаха дузпа за игра с ръка на Томислав Папазов, но реферът даде знак играта да продължи. Малко след това Папазов получи контузия и бе заменен принудително от Патрик-Габриел Галчев.

Половин час след началото Пламен Андреев нямаше проблем с удара на на Радослав Апостолов от дъгата.

До почивката „сините“ продължиха да бъдат по-активният отбор, владееха повече топката, но до сериозни опасности пред двете врати не се стигна.

Второто полувреме започна с дузпа за Левски. Билал Бари получи топката в наказателното поле и беше фаулиран от Мариян Иванов, а Ивайло Ненков посочи бялата точка. Зад топката застана Борислав Цонев, чийто удар срещна напречната греда.

В 55-ата минута, когато Радослав Цонев центрира в наказателното поле, където Борислав Цонев стреля с глава, но извън очертанията на вратата. В 61-ата пък Господинов парира изстрел на Здравко Димитров.

Четири след това Мартин Петков беше изведен сам срещу вратаря. Футболистът на "сините" обаче беше застигнат от съперников защитник, който му попречи да отправи удар към вратата. Последва нова опасност на сметката на Левски. Галчев изскочи очи в очи с Анатоли Господинов, но не успя да го преодолее.

В 81-ата минута гредата спаси "сините" от попадение след удар на Кольо Станев. Пет минути преди края Мартин Петков стреля от фаул, но стражът гостите извади топката в корнер.

ЛЕВСКИ - ЕТЪР 2:0
1:0 Здравко Димитров (6)
2:0 Мартин Петков (8)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

ЛЕВСКИ: 66. Пламен Андреев, 6. Ивайло Найденов, 24. Томислав Папазов, 41. Георги Александров, 23. Христофор Хубчев, 10. Борислав Цонев, 21. Радослав Цонев (К), 88. Марин Петков, 79. Мартин Петков, 11. Здравко Димитров, 19. Билал Бари

ЕТЪР: 13. Анатолий Господинов, 26. Мариян Иванов, 3. Хосе Кордоба, 81. Атанас Кръстев, 84. Здравко Илиев (К), 14. Радослав Апостолов, 20. Яни Пехливанов, 18. Николас Фемия, 17. Ромеш Ивей, 11. Даниел Младенов, 22. Ловре Кнежевич