Съперникът на Лудогорец стартира със загуба в Словения

През миналия сезон Мура стана шампион за първи път в историята си

Съперникът на Лудогорец във втория квалификационен кръг на Шампионската лига - Мура, се провали на старта на сезона в Словения. Отборът на Анте Шимунджа падна с 0:3 от Табор (Сежана) само няколко дни преди да приеме разградчани. Въпреки привидното си надмощие, домакините получиха три безответни гола.

В средата на седмицата Мура разгроми северномакедонския първенец Шкендия с 5:0 и така си осигури среща с Лудогорец. Днес голяма част от титулярите останаха на пейката с идеята да са максимално отпочинали за мача с българския шампион, но техните заместници не оправдаха доверието.

Дино Станчич откри за Табор в 10-ата минута и оформи крайния резултат в 60-ата. За гостите точен беше и Марко Кривичич, който реализира дузпа в 57-ата минута.

През миналия сезон Мура стана шампион за първи път в историята си, след като в последния кръг срази Марибор с 3:1 и изпревари големия си конкурент заради по-добри показатели в преките двубои.