Младежите удариха Полша в Грузия

Емил Стоилов с дабъл-дабъл

Първа победа записа националният отбор за младежи до 20-годишна възраст на Европейския Челънджър в Тбилиси, Грузия. Избраниците на Георги Младенов надвиха здравия тим на Полша, пълен с играчи, родени през 2001 г., с 86:79.

Момчетата ни започнаха много силно мача и дръпнаха с 10 точки още през първата част, но до почивката позволиха на съперника да навакса. Последва второ полувреме изцяло доминирано от българите, които заслужиха първия си успех в този формат.

Четирима от играчите на България записаха двуцифрен точков актив. Отново капитанът Емил Стоилов бе най-полезен, като записа впечатляващ дабъл дабъл от 21 точки и 15 борби, въпреки агресивната игра и сдвоената и тройна защита срещу себе си. Веселин Господинов се изяви с 13 точки, 12 вкара Лъчезар Тошков, а 11 - Дамян Минков. Много силен мач и отлични изяви в последните минути имаше плеймейкърът от Ямбол Пламен Илиев.

Утре, в 13 часа, българите излизат срещу един от фаворитите в турнира - Франция. "Петлите" са с отбор от родени през 2001 г. играчи.