Кой ще стане шампион на България?

21 юли 2021 23:55 Емил Арсов

ОБЗОР: Олимпиакос с изстрадан успех, ПСВ разпиля Галатасарай (ВИДЕО)

Седем мача от втория квалификационен кръг на Шампионската лига се изиграха в сряда вечер.

В един от тях българският първенец Лудогорец фиксира равенство 0:0 като гост на словенския такъв Мура и всичко ще трябва да се реши в реванша.

Победителят в него ще се изправи в следващата фаза срещу спечелилия сблъсъка между Олимпиакос и Нефтчи (Баку).

Първата среща се проведе днес в Гърция и приключи с минимална победа на домакините 1:0.

Единственият гол в 29-ата минута вкара Мади Камара, който обаче бе изгонен в 43-ата с директен червен картон.

След почивката такъв получи и Мерт Челик от гостите, така че двата отбора завършиха двубоя с по 10 души на терена.

Най-изразителната победа записа нидерландският ПСВ Айндховен, разгромил у дома с 5:1 турския Галатасарай.

Изненадата пък дойде още в първия мач за деня, тъй като Кайрат спря серията от 48 срещи без загуба на Цървена звезда и спечели вкъщи с 2:1.

Ето и всички резултати от мачовете, играни в сряда вечер, от втория квалификационен кръг на Шампионската лига:

Кайрат – Цървена звезда 2:1

Малмьо – ХИК 2:1

Мура – Лудогорец 0:0

Слован (Братислава) – Йънг Бойс 0:0

ПСВ – Галатасарай 5:1

Олимпиакос – Нефтич 1:0

Легия (Варшава) – Флора 2:1

ПСВ - Галатасарай 5:1