Кой ще стане шампион на България?

22 юли 2021 21:58 Михаил Попов

ДРАМА НА "ЛАУТА": Локо (Пд) надви Словачко в последната минута! (ВИДЕО+СНИМКИ)

LAP

Локомотив (Пловдив) успя да победи чешкия Словачко с 1:0 в първи двубой от втория квалификационен кръг на Лигата на конференциите.

Пловдивчани определено бяха по-добрият отбор на терена и заслужено взеха успеха, като той можеше да бъде и доста по-убедителен.

Срещата започна предпазливо за двата отбора, като след 15 минути игра гостите от Чехия пратиха опасна топка в наказателното на Пиргов след тъч, но отбраната на "железничарите" се справи.

В 23-та минута Димитър Илиев се освободи от двама футболисти на противника и подаде на Лукас Салинас. Той напредна и направи двойно подаване с Умарбаев, преди да стреля слабо по земята.

В 35-та минута Словачко достигна до чиста голова възможност, когато Даниел Холцер излезе очи в очи с Илко Пиргов, но опитният страж на Локомотив бързо скъси ъгъла и успя да избие удара с тялото си. Пет минути преди почивката Ян Калабишка нанесе силен удар от движение по диагонал, който, за щастие на Пиргов, премина встрани от лявата му греда.

В 52-та минута Димитър Илиев намери с пета Конър Руан. Той напредна по лявото крило и пусна пас в коридор към Минчев, а ударът му обаче премина встрани от вратата на Словачко.

Четвърт час преди края се случи нещо много рядко - главният съдия Карим Абед получи контузия и се наложи четвъртият рефер Ерик Ваталие да го замести на терена.

Така се стигна до 90-та минута, когато Петър Витанов се превърна в големия герой за Локо Пловдив, отбелязвайки победното попадение! След удар на Минчев, който беше блокиран, топката се озова на крака на Витанов, който с мощен изстрел матира Нгуен за 1:0! Така "смърфовете" взеха крехък, но ценен аванс преди реванша в Чехия след седмица.

Състави:

Локомотив Пд: Пиргов, Биков, Крачун, Гомис, Николаев, Руан, Витанов, Умарбаев, Салинас, Илиев, Минчев

Словачко: Нгуен, Райнберк, Хофман, Кадлец, Калабишка, Хавлик, Даничек, Садилек, Холцер, Навратил, Сисилия