КРИЗАТА ПРОДЪЛЖАВА: ЦСКА не победи и Лиепая на "Армията" (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Червените" се измъчиха за 0:0, Валентин Антов в болница

ЦСКА продължава да не прилича на себе си. "Червените" отново не вкараха и завършиха 0:0 с Лиепая в мач от втория квалификационен кръг на Лигата на конференциите. Гостите дори могат да съжаляват, че не си тръгнаха с победа, след като имаха по-чистите ситуации за гол. Реваншът срещу латвийците е след точно една седмица на стадион „Даугава” в Латвия.

Любослав Пенев не можеше да разчита на контузените Мено Кох и Тибо Вион. Двамата дори не бяха картотекирани за мачове с латвийците. Отсъстваше и Федерико Варела, който е с травма от мача с Лудогорец. В хода на мача пък Любослав Пенев трябваше да понесе още един удар, след като главата на Валентин Антов беше сцепена и се наложи да бъде закаран в болница.

Първото по-интересно положение в мача беше пред вратата на ЦСКА. В шестата минута Кейта центрира в наказателното поле, където Хоган се опита да стреля със задна ножица, но не уцели топката, а при приземяването се контузи и се наложи да влиза лекарският екип на гостите. В крайна сметка футболистът на Лиепая продължи мача.

В 16-ата минута чудесен индивидуален пробив на Йоан Баи завърши с опит за подаване. Исайевс обаче оказа на пътя на топката и изчисти в ъглов удар, който не доведе до нищо опасно пред вратата на гостите. Четири след това ЦСКА изпусна най-чистото си положение до момента. Изключителен пас на Юга изведе Баи сам срещу вратаря на гостите. Звиедрис успя да затвори крилото на "червените" и французинът реши да върне към Вилдсхуд, а той от своя страна подари топката на съперников футболист.

Лиепая отговори в 25-ата минута, когато Жулевс прати топката в наказателното поле, където Бага не успя да нанесе удар. Минута по-късно Кери пробва шут от дистанция, но неточно.

Последва ново центриране на Жулевс отдясно, което беше изчистено от Турицов. Топката обаче попадна в Бага, чийто удар мина опасно близо до вратата на "червените". В ответната атака Вилдсхуд влезе в наказателното поле и потърси Баи, но Кейта пресече подаването и изчисти в корнер. След изпълнението му топката стигна до Жеферсон и той стреля в аут.

Пет минути преди края на редовного време Валентин Антов пострада. Той беше ударен от Хаган с коляно в главата и му отвори аркада. Защитникът беше изнесен от терена облян в кръв. След като беше превързан, той не се завърна на терена, а се запълти към линейката, която го откара къвм "Пирогов".

Любослав Пенев изчака до почивката и започна второта част с Пламен Гълъбов. Йовом пък смени Йоан Баи.

"Червените" поискаха дузпа в 54-ата минута. Кайседо получи топката и падна. Нападателят имаше претенции, че е бил фаулиран от Исайевс, но реферът прецени, че няма основание да посочи бялата точка. Три по-късно гостите изпълниха ъглов удар. Турицов изчисти лошо топката, а Миросавлиев не очакваше подобен подарък и фрапантен пропуск от няколко метра.

В 70-ата минута добра намеса на Бусато не позволи топката да влезе в мрежата му. След центриране от фаул Шимич стреля с глава от упор, но бразилският страж демонстрира отличен рефлекс. Четири след това Кери прати топката в наказателното поле на Лиепая, но там слабият удар на Йомов не затрудни Звиедрис.

Любослав Пенев вкара и Чатакович в игра, за да усили нападателната мощ на отбора си. Бранител на Лиепая блокира с тяло удар на плеймейкъра и я прати в корнер, а след него пък Юга пропусна изгодна възможност да завърши от Йомов. До края Ахмедов и Чатакович също имаха възможности, но не успяха да се разпишат.

ЦСКА - ЛИЕПАЯ 0:0

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

ЦСКА: 1. Густаво Бусато, 2. Юрген Матей, 26. Валентин Антов, 19. Иван Турицов, 18. Брадли Мазику, 3. Жеферсон, 21. Амос Юга, 30. Яник Вилдсхут, 8. Греъм Кери, 7. Йоан Баи, 9. Жорди Кайседо

ЛИЕПАЯ: 12. Звиедрис, 33. Кейта, 55. Шимич, 27. Исайевс, 2. Жулевс, 8. Бярозкин, 15. Ткачук, 25. Бага, 22. Хоган, 9. Додо, 45. Миросавлиев

Александър Димитров: Илиан Илиев е много голяма личност

"Момчетата работиха много за тази победа", каза селекционерът на младежкия национален отбор