България U20 загуби от Франция

Мартин Ангелов бе най-добър за селекцията на Георги Младенов със 17 точки и 5 борби

Младежкият национален отбор на България по баскетбол до 20 години не успя да поднесе изненадата на Европейския Чалънджър в Тбилиси, Грузия. Селекцията на Георги Младенов нямаше отговор срещу мощния състав на Франция и отстъпи с 63:95 (17:21, 5:24, 17:27, 24:23) в третия си двубой от надпреварата.

По този начин националите се свличат до петата позиция в група “B” с баланс от 1 победа и 2 загуби. България започна участието си на турнира със загуба от Турция преди два дни, а вчера постигна успех над Полша. Следващият мач на родните национали е в събота от 19:00 срещу домакините от Грузия

Българите се държаха много добре в мача в първата четвърт, но кошмарна втора част, загубена с 19 точки разлика, ги отдалечи от съперника. След полувремето “петлите” продължаваха да диктуват темпото и не се затрудниха по пътя към крайния успех.

Мартин Ангелов бе най-добър за България със 17 точки и 5 борби. Лъчезар Тошков добави 11 точки, а Емил Стоилов и Берк Мехмед се разписаха с по 10 точки.