СЛЕД КУП ПРОПУСКИ: Царско село и Черно море се "занулиха" на старта в Efbet лига (ВИДЕО+СНИМКИ)

Първият мач на сезона мина без намеса на VAR

Черно море стигна само до 0:0 при гостуването си на Царско село в първия мач от новия сезон в efbet лига. Двата състава направиха множество пропуски, а за отбелязване е, че мачът мина без намесата на системата VAR, която от този сезон ще бъде ползвана на всяка една среща от родния шампионат.

Това беше деветият двубой между тези два съперника в елита. Досега статистиката е в полза на варненци. Те имат 4 успеха, 3 мача са завършили наравно, а “царете” могат да се похвалят с едва една победа на сметката си.

И в двата състава имаше много промени в сравнение с миналия сезон. Треньорът на домакините Антони Здравков ще изгражда отбора в движение. Колегата му Илиан Илиев пък трябва да компенсира някои липси, най-сериозната от които на сива му Илиан Илиев-младши. Зе Гомеш остана извън групата заради контузия, с травма е Леандро Андраде.

Домакините първи можеха да отбележат. В шестата минута атрактивен удар на Венци Василев с пета след центриране от фаул, беше отразен блестящо от вратарят на "моряците" Георги Георгиев.  Десет след това Черно море също стигна до положение. След пас от дълбочина топката достигна до Виктор Попов, който намери Родриго Вилела в наказателното поле. Ударът на нападателят обаче мина встрани от вратата на Янко Георгиев.

Последва извеждащо подаване към Вилела, който се измъкна от Василев, но съдията Георги Давидов видя, че нападателят е играл с ръка и спря играта.

В 37-ата минута Пабло Гарсия бе оставен непокрит пред дъгата, финтира бранител и стреля по земя с десния крак, но Янко Георгиев улови.

Второто стартира с възможност за гостите. Стефан Велев бе непокрит на границата на наказателното поле фронтално срещу вратата. Стражът на домакините обаче спаси изстрела му. Царско село обаче отговори с невероятно положение на Милчо Ангелов, който получи пас от Васил Шопов точно пред вратата, където бе забравен от защитата на варненци и Георги Георгиев за втори път в мача отърва отбора си от попадение.

Девет минути след това Пабло Гарсия пробва далечен изстрел с левия крак, но вратарят на "царете" внимаваше и спаси.

В 84-ата минута шут на Петър Атанасов извън наказателното поле рикошира в защитник на домакините и излезе в корнер. Изпълнението му не доведе до нищо опасно пред Георгиев.

До края на срещата единоборствата преобладаваха. Головите положения баха малко. При едно от тях в продължението на мача Фоде Гираси фаулира вратаря на домакините, след което съдията Георги Давидов свири края на първия мач в българското първенство за сезона.

ЦАРСКО СЕЛО - ЧЕРНО МОРЕ 0:0

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

ЦАРСКО СЕЛО: 1. Янко Георгиев, 6. Иван Бандаловски, 7. Димо Бакалов, 8. Ален Стеванович, 10. Лъчезар Балтанов, 21. Венцислав Василев, 25. Александър Александров, 29. Меси Мезу, 77. Луи Нганиони, 83. Христо Попадийн, 93. Васил Шопов

ЧЕРНО МОРЕ: 22. Георги Георгиев, 3. Живко Атанасов, 28. Влатко Дробаров, 6. Виктор Попов, 32. Мартин Дичев, 71. Васил Панайотов, 23. Пабло Гарсия, 29. Файсел Касми, 7. Родриго Вилела, 72. Родриго Енрике, 77.  Стефан Велев
Рик Джонатан: Хубаво е, че има конкуренция в Лудогорец