ГОЛЯМА ДРАМА: Камбуров повали храбър Локо (Сф), но бе изгонен (СНИМКИ+ВИДЕО)

"Червено-черната" легенда се завърна в Efbet лига със солидна игра, но отстъпи с 0:1

Берое успя да победи с минималното 1:0 Локомотив (София) в първия им мач от новия сезон в efbet Лига.

Столичните "железничари" изиграха много добър мач при завръщането си в елита, но гол на Мартин Камбуров шест минути след почивката реши всичко в срещата. Нападателят на Берое вече е само на един гол от изравняването на рекорда на Петър Жеков, но той няма да успее да го направи следващия кръг, тъй като получи червен картон преди края на днешната среща.

В 8-ата минута топката бе центрирана в наказателното поле на Берое от Владимир Семерджиев. Вратарят на домакините излезе и боксира, макар и не много убедително. В крайна сметка защитата пред него се справи и изчисти.

Първата по-сериозна възможност се откри пред Берое в 12-ата минута. Илиян Стефанов изведе Алиун Фал отляво. Последва центриране към Серкан Юсеин, чийто удар бе блокиран от защитник.

Половин час след началото беройци получи пряк свободен удар фронтално срещу вратата на Александър Любенов. Въпреки че дистанцията бе сериозна, Мартин Камбуров опита директен удар и не бе никак далеч от целта. Топката премина на сантиметри над напречната греда.

В 52-рата минута Симеон Мечев получи пространство за изстрел от дистанция и отправи такъв без подготовка, но над напречната греда. Само пет по-късно резултатът беше открит, като точен беше Мартин Камбуров. Лебон проби в наказателното след страхотна индивидуална акция и подаде към Камбуров, който нямаше как да сбърка отблизо.

В 71-та минута Камбуров можеше да изравни рекорда на Петър Жеков, но ударът му мина над целта. След това Локо (София) се активизира и Мики Орачев беше най-близо до изравняването, но центриране от негова страна срещна напречната греда на Бакер, а малко след това стражът на домакините успя да спаси прехвърлящ удар на Лолала.

В 80-ата минута пък голмайсторът на домакините Камбуров получи втори жълт картон, респективно червен и остави тима си с човек по-малко. Това обаче не попречи на Берое да запази крехкия си аванс и се поздрави с успеха.

БЕРОЕ - ЛОКО СФ 1:0
 1:0 Камбуров 57

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

БЕРОЕ: 1. Нордин Бакер, 6. Александър Цветков, 8. Илиян Стефанов, 9. Мартин Камбуров, 11. Алиун Фал, 16. Симеон Мечев, 17. Реян Даскалов, 19. Александър Василев, 21. Кийлън Лебон, 26. Камен Хаджиев, 30. Серкан Юсеин

ЛОКО СФ: 24. Александър Любенов, 3. Марио Петков, 26. Красимир Милошев, 4. Мики Орачев, 5. Георгиос Катсикас, 6. Пламен Крачунов, 22. Владимир Семерджиев, 44.  Божидар Кацаров, 13. Селсо Рапосо, 9.  Мохаммед Бухмиди, 11. Раел Лолала
Тръпката е в efbet Лига – шампионатът се разделя на 3 групи, интригата е на макс!

Бонусът за елита на платформата за онлайн спортни залози efbet.com важи до края на сезона