ОБЗОР: Летящ старт за Марица, Домо бележи

Два гола на Сандев и 1:1 в Радомир, вижте всички резултати от днешните мачове във Втора лига

Марица се завърна с гръм и трясък в професионалния ни футбол. Тимът от Пловдив спечели с 2:0 гостуването си на Спортист (Своге) в мач от старта на сезона във Втора лига. Пловдивчани стигнаха до успеха с две попадения преди почивката. Резултатът бе открит в 12-ата минута от Мариян Тонев, а бившият национал Валери Домовчийски удвои малко преди края на първото полувреме. През втората част домакините пробваха да стигнат до някаква промяна, но не успяха дори да отбеляфат почетно попадение.

Струмска слава и Септември (София) завършиха 1:1 в Радомир. Попаденията паднаха в последните 15 минути на срещата, като любопитното е, че и двата гола бяха дело на Румен Сандев. В 75-ата бранителят на домакините си заби автогол, а в края на срещата защитникът се реваншира и  донесе точката на тима си.

Хебър (Пазарджик) стартира с 2:0 като гост Янтра (Габрово). Емануил Манев откри още в 8-ата минута, а Живко Петков удвои в половин час преди края.

Славният в миналото Марек загуби с 1:2 гостуването си на Септември (Симитли). Илия Мунин вкара две попадения за домакините, а между тях за дупничани се разписа Христо Каймакански.