България U19 спечели Балканиадата в Косово

Състезателите на Мартин Стоев победиха домакините в последния си мач от турнира

Националният отбор на България за юноши под 19 години спечели титлата на Балканиадата в Прищина, която е за по-горната възрастова група U20. Състезателите на Мартин Стоев победиха категорично Косово с 3:0 (25:20, 25:14, 25:19), в последния си мач от турнира.

Така „лъвчетата“ завършиха с пет чисти победи от пет мача и безапелационно покориха балканския връх само с един загубен гейм в целия турнир. Представителите на домакините приключиха на последна позиция, без успех и точка.

Нашите момчета бяха една класа над съперника. Въпреки че Мартин Стоев даде шанс на повече състезатели, тимът ни записа крайната победа за около час.

Балнканиадата бе първата част от подготовката на младите ни национали за Световното първенство в Иран U19 (24 август - 2 септември).