ПРОВАЛ ЗА ЛЕВСКИ: Славия дойде, видя и победи на Герена (СНИМКИ+ВИДЕО)

Голям ентусиазъм, 6000 фенове и загуба за "сините"

Славия успя да направи пълен обрат и победи с 2:1 Левски в 1-ия кръг на efbet Лига за сезон 2021/22. "Белите" изоставаха в резултата след 16-та минута след гол на Марин Петков, но с попадения на Виячки пет минути по-късно и на Калоян Кръстев малко след час игра, най-старият столичен клуб се поздрави с успеха.

Лошата новина за "сините" освен загубата е и контузията, която Радослав Цонев получи преди почивката, като най-вероятно става дума за разстежение в прасеца.

Още в началните минути от мача прехвърчаха искри. Марин Петков бе повален около централната линия, но съдийски сигнал не последва. Младокът се превиваше на терена от болка, а гостите показаха феърплей като изкараха топката извън игра, за да се провери състоянието на Петков. Юношата на „сините“ се изправи и продължи мача.

В 6-ата минута дойде първата по-сериозна голова опасност. Радослав Кирилов преодоля Билал Бари и опита шут от далечно разстояние. 16-годишният Пламен Андреев обаче внимаваше и успя да избие встрани.

В 13-ата минута късметът покри Левски. Ертан Томбак проби отдясно и комбинира с Макрилос, след което последва мощен удар от дъгата на наказателното поле, но топката срещна левия страничен стълб и не попадна в мрежата зад Андреев.

В 17-та минута Марин Петков успя да отбележи първия гол за Левски в efbet Лига този сезон с прецизен изстрел, който срещна и гредата, но само пет по-късно Емил Виячки изравни с глава след центриране от пряк-свободен удар.

Малко след 20-та минута Хубчев пробва далечен изстрел, но топката беше отбита от защитник в бяло.Малко преди почивката Левски получи сериозен удар, след като капитанът Радослав Цонев се контузи и напусна принудително терена. На негово място се появи Мартин Петков.

Пет минути след почивката удар с глава на Вълчев беше спрян от Славчев на самата гол линия! В 67-та минута Калоян Кръстев получи отличен извеждащ пас и стартирайки от собствената си половина, напредна към наказателното поле и с прецизен удар преодоля Пламен Андреев!

В 82-рата минута Здравко Димитров проби отляво и навлезе към центъра. Крилото на Левски подаде към Мартин Петков, който опита удар от границата на наказателното поле, но на намери целта.

Само три минути по-късно Тони Тасев преодоля Здравко Димитров и Ивайло Найденов, след което прати силен изстрел, но покрай целта. В първата минута на продължението Здравко Димитров стреля от границата на наказателното поле, но след рикошет топката профуча на сантиметри от лявата греда.

Левски - Славия 1:2
1:0 Петков 17
1:1 Виячки 22
1:2 Кръстев 68

Стартови състави:

Левски: 66. Пламен Андреев, 5. Христос Шелис, 8. Симеон Славчев, 10. Борислав Цонев, 11. Здравко Димитров, 19. Билал Бари, 21. Радослав Цонев (к), 22. Патрик-Габриел Галчев, 23. Христофор Хубчев, 41. Георги Александров, 88. Марин Петков

Треньор: Живко Миланов

Славия: 21. Светослав Вуцов, 3. Ертан Томбак, 23. Емил Виячки, 55. Андреа Христов (к), 37. Венцислав Керчев, 71. Емил Стоев, 77. Георги Вълчев, 7. Петер Макрилос, 17. Ерол Дост, 10. Радослав Кирилов, 73. Мартин Сораков

Александър Димитров: Илиан Илиев е много голяма личност

"Момчетата работиха много за тази победа", каза селекционерът на младежкия национален отбор