СЕНЗАЦИЯ В БАСКЕТБОЛА! Франция срази шампионите от САЩ! (ВИДЕО)

Поражението e първо за американските баскетболисти от Олимпиада в Атина през 2004 година

СЕНЗАЦИЯ В БАСКЕТБОЛА! Франция срази шампионите от САЩ!  (ВИДЕО)

Франция хвърли бомбата на старта на мъжкия турнир по баскетбол в Токио. Селекцията на Венсан Коле изненада тима на САЩ с 83:76 в среща от първия кръг в група "А", играна в „Сайтама Супер Арена“. Мачът предложи доста равенства и обрати, но във финалните акорди французите нанесоха своя удар и по  олимпийския шампион. Поражението беше първо за американците от Олимпиада в Атина през 2004 година.

На 28 юли (сряда) „петлите“ ще имат за съперник състава на Чехия, докато баскетболистите на Грег Попович ще срещнат Иран.

Американците взеха леко предимство в началото на мача и след десет минути игра водеха с 22:15. Авансът им стана двуцифрен през втория период, а на почивката те се оттеглиха при 45:37 в своя полза.

След паузата обаче настъпи подем в играта на „петлите“, които не само, че заличиха пасива си, но и преди заключителната четвърт вече водеха при 62:56.

Отговорът на САЩ обаче не закъсня. Баскетболистите на Грег Попович направиха серия от 13:1, а първият кош за съперника им от игра в последната част дойде едва пет минути след началото й.

Франция не се отказа и минута преди края стигна до нов обрат след ключова тройка на Еван Фурние за 76:74. Американците опитаха да си върнат водачеството, но въпреки че овладяха няколко борби в нападение, така и не успяха да се разпишат. Впоследствие Нандо Дьо Коло бе фаулиран и след два точни наказателни удара направи аванса на тима си 4 точки при оставащи 21.8 секунди. САЩ не успяха да се организират и в следващата си атака, а след нови стрелби от фаула бе оформен и крайният резултат.

Еван Фурне се оказа големият герой за „петлите“ със своите 28 точки и 4 точни изстрела отвъд дъгата. Руди Гобер го последва с 14 и 9 борби, Нандо де Коло реализира 13.

Джру Холидей бе най-добър за „янките“ с 18 точки и 7 борби, Бам Адебайо финишира с 12 и 10 овладени под двата ринга топки. Деймиън Лилард отбеляза 11, Кевин Дюрант вкара 10.

20:00 19/04 КРУМОВГРАД - СЛАВИЯ
19:30 19/04 Дженоа - Лацио
21:30 19/04 Айнтрахт – Аугсбург
21:45 19/04 Каляри - Ювентус
22:00 19/04 Атлетик Билбао - Гранада
19:45 18/04 Фиорентина - Пилзен 2:0 (прод.)
19:45 18/04 Лил - Астън Вила 2:1 (3:4. д.)
22:00 18/04 Рома - Милан 2:1