Олимпиакос чака Лудогорец след нова победа срещу Нефтчи (ВИДЕО)

Йоргос Масурас се разписа, азерите продължават в Лига Европа

Олимпиакос елиминира Нефтчи и се класира за третия квалификационен кръг на Шампионската лига, където ще се изправи срещу победителя от двойката Лудогорец - Мура. Гръцкият тим се наложи с 1:0 в Баку. Голът отбеляза Йоргос Масурас, а грандът от Пирея продължава напред с общ резултат 2:0.

Олимпиакос започна само с един чист нападател в лицето на египтянина Кока. Гърците подходиха предпазливо в началото, но успяха да се възползва от първата си голова ситуация. Това стана след четвърт час игра. Омар Булудов загуби топката от Папе Абу Сисе, чийто удар беше спасен от Акил Мамадов, но топката попадна във Валбуена, а той центрира за Масурас, за когото не бе проблем да открие резултата.

В средата на полувремето Булудов за малко да си вкара автогол и веднага беше заменен. Футболистите на Нефтчи сътвориха няколко хубави атаки до почивката, но нито една от тях не завърши с изстрел в очертанията на вратата.

През второто полувреме домакините имаха предимство в притежанието на топката, но трудно стигаха до опасни положения. А такива пред тяхната врата не липсваха. В 58-ата минута Мамадов спаси с крак опасен удар Кока, а после пропуск направи и резервата Лазар Ранджелович. В крайна сметка нов гол не падна, но и това 1:0 бе напълно достатъчно за Олимпиакос.

Мачовете между тима на Педро Мартинш и Лудогорец или Мура от третия квалификационен кръг на Шампионската лига ще се играят 3 и 10 август. Нефтчи пък ще се изправи срещу ХИК Хелзинки на 5 и 12 август в спор за място в групите на Лига Европа.

20:00 19/04 КРУМОВГРАД - СЛАВИЯ
19:30 19/04 Дженоа - Лацио
21:30 19/04 Айнтрахт – Аугсбург
21:45 19/04 Каляри - Ювентус
22:00 19/04 Атлетик Билбао - Гранада
19:45 18/04 Фиорентина - Пилзен 2:0 (прод.)
19:45 18/04 Лил - Астън Вила 2:1 (3:4. д.)
22:00 18/04 Рома - Милан 2:1