20 хиляди ще викат за ЦСКА срещу Осиек

Именно заради присъствието на повече привърженици "червените" избраха "Васил Левски"

ЦСКА ще приеме Ocиeк на Националния стадион „Васил Левски“ в първия мач от третия предварителен кръг в квалификаииите на Лигата на конференциите. В четвъртък вечер хърватите победиха с 1:0 полския Погон Шчечин и след нулевото равенство в предходната среща ще се изправят за втори път на пътя на „армейците“.

Първият двубой на червените с Осиек е на 5 август (четвъртък) от 20:00 часа. От ръководството на ЦСКА взеха решение мачът де се проведе на националния стадион „Васил Левски“, тъй като съоръжението ще позволи присъствието на повече привърженици. Както е известно от УЕФА разпоредиха във връзка с мерките срещу разпространение на коронавируса да са позволява присъствие на публика спрямо местните здравни изисквания. У нас това е 50% от капацитета на всеки сектор със седящи места на стадиона. Именно поради тази причина в двубоя срещу Лиепая сектор „Г“ на „Българска армия“ остана изцяло затворен, а на трибуните бяха допуснати общо само 4 хиляди зрители в секторите „А“ и „В“. При положение, че мачът с Осиек ще е на националния стадион „Васил Левски“, то допустимата бройка зрители ще е 20 хиляди, пише „Тема спорт“.

Последният евродвубой на „армейците“ на „Васил Левски“ бе в края на миналата година, когато воденият от Бруно Акрапович тим победи Рома с 3:1.

Бусато: Дербито е приоритет