Челси надви Арсенал в контрола (ВИДЕО)

Носителят на трофея от Шампионската лига победи с 2:1 "артилеристите"

Лондонското дерби между Арсенал и Челси завърши с победа на „сините“ с 2:1. Въпреки че двубоят бе със статут на приятелски мач, двата тима излязоха на "Емирейтс" с най-добрите си изпълнители.

Мачът мина в много ниско темпо, като Челси поведе в резултата в 27-ата минута, когато се разписа героят от финала в Шампионската лига Кай Хаверц. Той го направи след асистенция на своя сънародник Тимо Вернер.

„Артилеристите“ изравниха в 69-атат минута, когато Гранит Джака порази вратата на Кепа. Преди това новото попълнение на Арсенал Бен Уайт успя да изчисти топката от голлинията и да предотврати втори гол за Челси.

Хората на Томас Тухел обаче стигнаха до второто попадение само три минути след като „топчиите“ изравниха. Автор на победното попадение стана Тами Ейбрахам, който влезе като резерва на полувремето.

Следващият мач за Челси ще бъде друго лондонско дерби, но този път срещу Тотнъм в сряда (4 август). Възпитаниците на Микел Артета също ще се изправят срещу „шпорите“ в приятелска среща, но това ще се случи след седем дни.

Предпоследният Гранада си тръгна с точка от Билбао (ВИДЕО)

След равенство 1:1

Късен автогол спаси Юве срещу Каляри (ВИДЕО)

Лацио удари Дженоа

Айнтрахт спечели с обрат битката за Европа (ВИДЕО)

Аугсбург падна с 1:3 във Франкфурт

Мениджърът на Ковънтри: Срещаме най-големия клуб в света

„За Манчестър Юнайтед е нормално да играе на това ниво“, смята Марк Робинс

Тен Хаг се прицели във ФА Къп

Вижте какво заяви мениджърът на Манчестър Юнайтед

Клоп: Имаме шанс, ако спечелим оставащите мачове

„Ливърпул е длъжен да покаже отново глад за победа срещу Фулъм“, смята мениджърът

Гуардиола: Не сме машини