СЕНЗАЦИЯТА Е ФАКТ! Аржентина спря Италия за полуфиналите във волейбола!

Южноамериканците не са играли в четворката на олимпиада от 21 години

Мъжкият национален отбор на Аржентина хвърли бомбата на олимпийския турнир по волейбол в Токио. "Гаучосите" надделяха над вицешампиона от Рио 2016 - Италия, с 3:2 (21:25, 25:23, 25:22, 14:25, 15:12) в "Ариаке Арена".

Така южноамериканците влизат в четворката за първи път от 2000 г., когато на олимпийските игри в Сидни (Австралия) завършиха на четвъртата позиция. Тогава тимът отстъпи на Италия с 0:3 гейма в битката за бронза. През 1988 г. в Сеул "гаучосите" спечелиха първото си и единствено до момента отличие от такъв форум - бронз след победа над Бразилия с 3:2 гейма.

"Адзурите" неизменно присъстваха на почетната стълбичка на Олимпиадата в последните повече от 20 години, като спечелиха три сребра и два бронза. Днес обаче късметът не бе на тяхна страна и записват третото си най-лошо класиране до момента.

Двубоят бе повече от интригуващ и оспорван. Италианците имаха превес над съперника в първата и четвъртата част (в която бяха и най-категорични), но допуснаха отпускане и това им коства мястото в следващия етап.

Момчетата на Марсело Мендес пък играха освободено, без напрежение и взеха своето.

Най-резултатен бе Факундо Конте с 19 точки (2 блокади), с 18 точки завърши Есекиел Паласиос (2 аса, 2 блокади). 14 точки добави Бруно Лима (2 аса).

За съперника Османи Хуанторена бе над всички с 22 точки (1 ас, 2 блокади), Алесандро Микелето се разписа с 21 точки (2 аса, 2 блокади), но не бе достатъчно за успех.

Полуфиналите ще се изиграят на 5 август (четвъртък), като Аржентина ще срещне победителя от двойката Полша-Франция.