Миньор вкара четири на Симитли в дербито

"Чуковете" изпревариха Семпември в класирането

Миньор (Пк) разби Септември (Сим) с 4:2 в регионалното дерби от третия кръг на Втора лига. "Чуковете" излязоха временно начело, след като събраха седем точки от три мача. Гостите от Симитли останаха с шест,  колкото имат още Марица и Спартак Вн. Последните два тима обаче са с по мач по-малко.

Перничани откриха в 33-ата минута. Съдията отсъди дузпа за Миньор след нарушение срещу Християн Казаков, Методи Костов се нагърби с изпълнението и реализира.

Скоро след това резултатът бе удвоен. Андреас Васев пресече подаване и центрира, а в опита си да изчисти Слави Косов си заби автогол.

В 52-ата минута гостите намалиха резултата. Павлин Чиликов не се разбра с вратаря Даниел Леонтиев и прати топката във вратата на тима си. По-малко от 60 секунди по-късно домакините възстановиха преднината си. Калоян Йосифов остана очи в очи с вратаря и вкара със силен удар.

Малко по-късно резултатът стана 4:1. Грешка на Септември доведе до попадение на Казаков, който не остави шансове на Филип Димитров. В 75-ата минута ветеранът Владислав Златниов вкара втори гол за Симитли, след като изпълни  отлично пряк-свободен удар.