Какво очаквате от мачовете на ЦСКА и Лудогорец в Европа?

03 август 2021 20:36 Пламен Димитров

Марица продължава без грешка след епичен обрат срещу Нефтохимик (ВИДЕО)

kotasport

Марица записа трета поредна победа от началото на сезона във Втора лига. Пловдивчани стигнаха до епичен отбор с 4:3 при гостуването си на Нефтохимик. "Пиратите" изоставаха с 0:2, а след това и 1:3 преди да стигнат до успеха. Победният гол падна от дузпа в 94-ата минута. Така Марица събра 9 точки от три мача и е начело в класирането. Нефтохимик е предпоследен с 0.

Калоян Стефанов откри след само 4 минути игра. Той стреля от границата на наказателното поле, топката рикошира в крака на Димитър Аврамов и влетя в мрежата за 1:0. В 29-ата минута бургазлии удвоиха преднината си. Аврамов се засуети в собственото си наказателно поле и не успя да изчисти, Сибил Карагьозов му отне топката и останал очи в очи с Николов не сгреши за 2:0.

Станислав Маламов намали седем минути преди почивката, засичайки с глава центриране отдясно на Веселин Марчев.

Нефтохимик възстанови аванса си от две попадения след час игра. Димитър Законов бе изведен зад отбраната на гостите. Той преодоля излезлия да го пресрещне на границата на наказателното поле вратар, след което без проблеми насочи в опразнената врата за 3:1.

В 68-ата минута Марица върна интригата. След центриране от корнер и неумело излизане на Петър Рахнев, Величко Величков с глава прати топката в мрежата за 3:2.

Пловдивчани изравниха в 81-ата минута. Петър Рахнев направи фатална грешка, неуспявайки да улови елементарна топка. В последствие кълбото стигна до бившия нападател на Черноморец – Мариян Тонев, който го прати в мрежата за 3:3.

Марица стигна до инфарктната победа в 94-ата минута. Мариян Тонев бе фаулиран в наказателното поле и съдията отсъди дузпа. От бялата точка потърпевшият бе безапелационен за крайното 3:4.