Юношите ни приключиха гостуването в САЩ

Волейболистите под 19 години отстъпиха пред домакините в последния си мач

Националният отбор на България за юноши под 19 години завърши гостуването си в САЩ с приятелски мач срещу доста по-големите възрастово състезатели на домакините U23.

Нашите момчета отстъпиха на американците с общ резултат 1:3 (20:25, 20:25, 23:25, 25:23) в третата официална контрола в Лос Анджелис.

„В този последен двубой започнах със състезателите, които са играли по-малко. Едва в третия гейм пуснах основния състав. Като цяло много полезен престой и хубави мачове се получиха“, заяви селекционерът Мартин Стоев.

С това „лъвчетата“ се представиха отлично при гостуването си, като от шест изиграни срещи (три съвместни тренировки и три официални контроли), завършиха с четири победи и една загуба. Успехите бяха реализирани над националните селекции на САЩ U19 и U21. Другите два мача бяха с нациналния отбор U23, при които нашите отново направиха дойстойно представяне – равностоен спаринг без точки при съвместната тренировка и една единствена загуба.

Турнето в САЩ бе част от подготовката на българските волейболисти за Световното първенство U19 в Иран (24 август – 2 септември).