ЛУДА ВЕЧЕР! ЦСКА преби Осиек, но автогол и Бусато предотвратиха разгром! (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Червените" спечелиха с 4:2, но груби грешки им попречиха да решат сблъсъка още в София

ЦСКА направи огромна крачка към плейофа за влизане в групите на Лигата на конференциите, след като разби с 4:2 хърватския Осиек в мач от трети квалификационен кръг, игран на ст. "Васил Левски". "Червените" изиграха шеметно първо полувреме, в което на практика решиха двубоя. След почивката "армейците" действаха умно, вкараха още един гол, но грешка на Бусато попречи на тима да вземе още по изразителен аванс преди реванша в Хърватия следващата седмица.

Стойчо Младенов беше предвидил само една рокада в сравнение със състава, на който заложи при гостуването на Лиепая, спечелено с 3:1 след изпълнение на дузпи. Вместо Жеферсон започна вместо Чатакакович. Минути преди началото се наложи Йомов да смени Баи, който получи контузия на загрявката.

Мачът започна равностойно, а опит за центриране на Вилдсхут в третата минута завърши в ръцете на вратаря на гостите. Шест след това Йомов прати топката в наказателното поле, но Кайседо остана под нея. Последва много силен удар на Кери, който Ивушич изби в ъглов удар. След изпълнението на корнера Антов стреля с глава, а стражът на хърватите отново не позволи да бъде преодолян.

В 12-ата минута Амос Юга изведе Жорди Кайседо зад защитата на хърватите. Нападателят не успя да прати топката в очертанията на вратата, но дори и да го бе сторил, попадението нямаше да бъде зачетено заради засада. В 23-ата Кери стреля от движение след подаване на Вилдсхут. Ирландецът обаче прати топката високо над вратата.

Две по-късно отново Кери имаше възможност да вкара, но ударът му мина покрай вратата. Голям пропуск направи Жорди Кайседо в 28-ата минута. Той беше оставен непокрит в наказателното поле, но не успя да уцели топката с глава след центриране отдясно. ЦСКА все пак стигна до заслужено попадение половин час след началото. Самостоятелен пробив на Брадли Мазику завърши с точен удар в горния ляв ъгъл на вратата на Осиек.

В 38-ата минута Турицов центрира в наказателното поле, където нахлуващия на скорост Кери разстреля Ивушич. Секунди по-късно гостите стигнаха до първата си по-сериозна ситуация. Клайнхейслер стреля в далечния ъгъл, но Бусато добре извади с една ръка в ъглов удар. След изпълнението му Иван Турицов, който си отбеляза автогол.

ЦСКА отговори моментално. Йомов центрира  към Кайседо, който този път не сбърка и възстанови аванса от два гола на "армейците".

Първата интересна ситуация през втората част дойде пред вратата на ЦСКА. След дълго диагонално подаване към Иван Фиолич, футболистът на Осиек успя да стреля с глава, но Бусато внимаваше и улови без особени проблеми.

В 57-ата минута Кайседо можеше да се разпише още веднъж. Кери прати топката в наказателното поле, където еквадорецът отправи удар с глава, но встрани от вратата.

ЦСКА все пак успя да увеличи своя аванс в 74-ата минута, а основната заслуга за това беше именно на централния нападател направи феноменален спринт с топка в крака, надбяга съперников играч, влезе в наказателното поле и подаде към Йомов, който отблизо се разписа.

ЦСКА - ОСИЕК 4:2
1:0 Бардли Мазику (30)
2:0 Греъам Кери (38)
2:1 Иван Турицов (41-авт)
3:1 Жорди Кайседо (42)
4:1 Георги Йомов (74)
4:2 Михред Топжагич (90+3)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

ЦСКА: 1. Бусато, 19. Турицов, 2. Матей, 26. Антов, 18. Мазику, 3. Жеферсон, 21. Юга, 8. Кери, 7. Баи, 30. Вилдсхуд, 9. Кайседо

ОСИЕК: 1. Ивушич, 20. Юрчевич, 21. Шкорич, 22. Лончар, 77. Милош, 7. Югович, 19. Жапер, 14. Фиолич, 39. Бохар, 5. Клейнхейслер, 13. Миерес