Милан и Реал Мадрид с нулево реми в контрола в Австрия (ВИДЕО)

Гарет Бейл изпусна дузпа в края на първото полувреме

Отборите на Реал Мадрид и Милан не успяха да си вкарат голове в контролна среща - 0:0. Мачът се игра на австрийска земя в Клагенфурт пред фенове и беше последна проверка за испанците и предпоследна за “росонерите”. Завърналият се при мадридчани Гарет Бейл пропусна дузпа в 41-вата минута, а двата тима удариха и по една греда.

Новият страж на италианците Майк Менян обаче допусна грешка в началните секунди, когато при разиграване сбърка паса и подаде на футболист на Реал, но до гол не се стигна. Бързо след това - в 3-ата, Тео Ернандес удари дясната греда на вратата на "кралете".

Отборите продължиха да са активни, макар възможности да нямаше. Около 30-ата минута Иско отправи опасен удар, а още по-близо до гола беше Алаба в 32-ата. Тогава бившият футболист на Байерн шутира силно от около 25 метра, но Менян отрази. Тъмнокожият страж продължи да се намесва отлично, като се справи с изстрели на Бейл и Родриго.

Реал продължи да натиска и в 41-вата стигна до дузпа, след като Бейл беше фаулиран от Калабрия в наказателното поле. Самият нападател се нагърби с изпълнението, но стреля слабо по земя и Майк Менян успя да спаси с плонж вдясно.

На полувремето Анчелоти направи шест промени, докато Стефано Пиоли се задоволи само с една. В 52-ата Лука Модрич нанесе мощен шут, който обаче се отби в напречната греда. Браим Диас от тима на Милан можеше да изведе своите напред в 65-ата, но резервата под рамката Андрий Лунин отрази. Постепенно в игра се появиха множество резерви и положенията станаха рядкост. В 87-ата младият играч на Реал Серхио Арибас шутира от въздуха, но кълбото излезе в аут.

Грубо: Фенове на Интер изгориха фланелка на Ибрахимович (ВИДЕО)

"Нерадзурите" празнуват Скудетото по странен начин

Мусиала се възхищавал на Меси

"Имитирах го", призна халфът на Байерн Мюнхен

Дъмфрис се надява да поднови договора с Интер

Нидерландецът иска да остане още дълго на "Меаца"

Край на една ера: Легенда на Атлетик Билбао напуска след 15 години

Икер Мунияин обяви решението си в емоционално видео

Килиян Мбапе сменя позицията си в Реал Мадрид

Французинът оставя левия фланг на Винисиус

Лукаку може да остане в Рома, но само с нов наем

Челси обмисля варианта да остави белгиеца за още 12 месеца на "Олимпико"

Скандал с изнасилване разтърси Висшата лига!

Двама футболисти са задържани от полицията

Ман Сити се цели в рекорд на Манчестър Юнайтед в Шампионска лига

В момента "гражданите" са с 23 поредни мача без загуба

Германия откри специален полицейски център за Евро 2024

Той ще служи за контрол върху ситуацията в сферата на безопасността по време на турнира