В ЗДРАВА БИТКА НА "ТИЧА": Пиргов спря Черно море (ВИДЕО+СНИМКИ)

Съдията и VAR не видяха дузпа за домакините, Локо Пд спечели първа точка и се отлепи от дъното

Черно море и Локомотив Пд направиха 0:0 след здрава битка на "Тича" от четвъртия кръг на Лига. За гостите това беше първа спечелена точка от три мача този сезон. Главен виновник пловдивчани да не загубят беше вратарят Илко Пиргов, който направи редица решаващи спасявания. Домакините пък продължават без загуба и без допуснат гол от началото на кампанията. Те имат два успеха и две равенства, а със събраните 8 точки са лидери в класирането. По 7 имат Славия и Ботев Вр, който тази вечер посреща Ботев Пд.

Домакините стигнаха до голова възможност още в четвъртата четвъртата минута. Файсел Касми центрира в наказателното поле на Локо Пд, където Стефан Велев опита удар, но доста неточен. Девет след това пловдивчани също имаха шанс да поведат. Парвиз Умарбаев стреля към вратата на Черно море от средна. Георги Георгиев остана на място. За негов късмет обаче топката излезе в аут.

Удар на Касми от свободен удар в 27-ата минута профуча встрани от вратата на Пиргов. В 41-ата минута пък Георги Георгиев направи поредно спасяване. Лукас Салианс получи топката от Димитър Илиев и стреля, но стражът не позволи да бъде преодолян.

След час игра обаче топката беше центрирана в наказателното поле на Локо Пловдив, където Живко Атанасов пръв стигна до нея и получи удар в главата от Илко Пиргов. Ситуацията беше разгледана от VAR и беше преценено, че няма нарушение и играта на "Тича" продължи.

Десетина минути след това Пиргов се отличи с фантастично спасяване. Зе Гомеш овладя и подаде за Леандро Андраде, който стреля от няколко метра, но вратарят на Локо извади топката в корнер. Три минути след това стражът отказа и Пабло Гарсия.

В 82-ата минута контраатака на Локомотив Пловдив завърши с изстрел с глава на Олексий Биков, който бе отразен от Георгиев. Четири минути преди края на редовното време Пабло Гарсия центрира от свободен удар, но отбраната на Локомотив се справи.

ЧЕРНО МОРЕ - ЛОКОМОТИВ ПД 0:0

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

ЧEРНО МОРЕ: 22. Георги Георгиев, 6. Виктор Попов, 28. Влатко Дробаров, 3. Живко Атанасов, 2. Цветомир Панов, 71. Васил Панайотов, 23. Пабло Гарсия, 15. Леандро Андраде, 29. Файсел Касми, 72. Родриго Енрике, 77. Стефан Велев

ЛОКОЛОТИВ ПД: 1. Илко Пиргов, 20. Милош Петрович, 4. Кристиан Гомис, 2. Олексий Биков, 34. Петър Витанов, 39. Парвиз Умарбаев, 11. Конър Руан, 44. Николай Николаев, 16. Лукас Салинас, 14. Димитър Илиев, 9. Бирсент Карагарен
Заги: Сега ще разчитаме на Левски