ПОД ОКОЛЧИЦА: Ботев Вр не се даде и на Ботев Пд (ВИДЕО)

Тимът на Даниел Моралес продължава без загуба, изравни се по точки с лидера Черно море

Ботев Враца не загуби четвърти пореден мач от началото на сезона в efbet Лига. Тимът на Даниел Моралес направи 1:1 с Ботев Пд на ст. Христо Ботев по връх Околчица и се изравни по точки с лидера Черно море. Двата тима имат по 8, като "моряците" са първи заради по-добрата си голова разлика. "Каначретата" са четвърти със 7 т.

Още във втората минута Маркиньос получи подаване от Атанас Илиев и стреля, но слабо и вратарят на врачани улови топката. В 12-ата удар с глава на Мирослав Маринов не затрудни Георги Аргилашки. Шест по-късно Илиев отклони към Николай Минков. Крилото влезе в наказателното поле, но стреля крайно неточно.

В 26-ата минута Маркиньос видя включването на Кевин Янсон по левия фланг. Последва дълго подаване, което намери шведа. Той финтира защитник и шутира по земя, но право във вратаря Красимир Костов.

След половин час игра Маринов залъга Янсон, влезе в наказателното поле и нанесе удар към долния ляв ъгъл на вратата за Аргилашки. Наложи се вратарят на Ботев Пд да плонжира, за да опази вратата си суха.

В 36-ата минута Маркиньос стреля от далечна дистанция, но встрани от вратата. Така се стигна до 44-ата минута, в която Ботев Пловдив поведе в резултата с хубав гол на Атанас Илиев. Николай Минков центрира към наказателното поле. Там Янсон отклони с глава към нападателя на гостите Илиев, който прати топката в мрежата.

В 54-ата минута врачани изравниха след майсторски гол на Костадин Ничев. Бившият футболист на Ботев (Пловдив) сви чудесно топката, след което нанесе мощен удар с левия крак.

Веднага след гола Маринов стреля от малък ъгъл. Аргилашки внимаваше и извади топката в корнер.  В 70-ата минута Току нанесе много опасен удар от границата на наказателното поле. Топката мина опасно близо до страничната греда.

БОТЕВ ВР - БОТЕВ ПД 1:1
0:1 Атанаса Илиев (44)
1:1 Костадин Ничев (54)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

БОТЕВ ВР: 76. Красимир Костов, 5. Костадин Ничев, 18. Илия Миланов, 77. Мартин Николов, 2. Валери Христов, 11. Виктор Василев, 20. Дориан Бабунски, 88. Йоан Бауренски, 21.  Сержио Филипе, 15. Мирослав Маринов, 28. Красимир Тодоров

БОТЕВ ПД: 1. Георги Аргилашки, 4. Виктор Генев, 6. Дилан Мартенс, 7. Хосе Мартинс, 9.  Атанас Илиев, 10. Емануел Току, 17. Николай Минков, 18. Самюел Супрайен, 22. Реда Рабей, 24. Кевин Янсон, 25. Станислав Работов