БАЙЕРН ГО НАПРАВИ ОТНОВО: Взе Суперкупата на Германия след бой над Борусия Д (ВИДЕО)

Левандовски заби два гола за шампионите, Нагелсман с първи трофей начело на тима

Байерн спечели Суперкупата на Германия за втора поредна година. Шампионите победиха с 3:1 Борусия (Дортмунд) на техния "Сингнал Идуна Парк". Преди година Баварците надвиха същия съперник за трофея, тогава с 3:2. Отличието е първо за новия треньор на Байерн Юлиан Нагелсман. Два гола за победителите заби Роберт Левандовски, един добави Томас Мюлер. От Борусия се разписа Марко Ройс.

Мачът стартира с минута мълчание в памет на легендата на немския футбол Герд Мюлер.

Първата по-чиста ситуация за гол се откри пред вратата на Дортмунд и тя дойде в 14-та минута. Томас Мюлер получи страхотно подаване в наказателното поле и успя да нанесе удар, но самоотвержена намеса на бранител в жълто-черно прати топката в корнер.

Малко след това Кингсли Коман нанесе мощен удар по посока на вратата пазена от Кобел, но топката прелетя над напречната греда.

В средата на първото полувреме Дортмунд поизравни играта и достигна до перфектна възможност за гол. Марко Ройс се стрелна зад отбраната на "баварците" и се озова очи в очи с Мануел Нойер. Стражът на Байерн обаче успя с крак да опази мрежата си суха.

В 36-тата минута Ерлинг Холанд изведе 16-годишният тийнейджър Мукоко сам срещу вратаря и младежът се разписа, но реферът отмени гола заради засада. Три минути по-късно самият Холанд овладя дълго подаване от Аканджи и останал сам срещу Нойер, той не успя да го преодолее. Вратарят бързо скъси дистанцията и парира изстрела му.

Байерн Мюнхен все пак излезе напред в резултата и това се случи 4 минути преди края на първата част. Страхотно центриране на Гнабри беше засечено от Левандовски, който с глава простреля Кобел за 1:0.

Пет минути след подновяването на играта баварците стигнаха до втори гол. Разписа се Томас Мюлер след подаване на Левандовски. Малко по-късно още едно попадение на Борусия беше отменено, отново заради засада, този път на Ерлинг Холанд.

При този резултат футболистите на Борусия заиграха с повече риск. В 60-ата минута отново Холанд беше в центъра на събитията, но вместо да стреля, реши да комбинира и опасността премина. Пет по-късно Джуд Белингам намери Ройс на границата на наказателното поле и той прати топката в мрежата зад Нойер.

Точно когато изглеждаше, че Борусия е в подем последва груба грешка на Аканджи, която Левандовски наказа - 3:1.

Две минути преди края Горецка нанесе опасен шут от дистанция, но Кобел се справи добре.

Холанд можеше да намали резултата в 92-та минута, но ударът му мина встрани от вратата. Силите на домакините за нещо повече в този мач свършиха и така Байерн се поздрави с крайния успех.

БОРУСИЯ Д - БАЙЕРН 1:3
0:1 Левандовски (41)
0:2 Мюлер (50)
1:2 Ройс (64)
1:3 Левандовски (74)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

БОРУСИЯ Д: Кобел, Шулц, Аканджи, Витсел, Пашлак, Дахуд, Белингам, Рейна, Ройс, Мукоко, Холанд

БАЙЕРН: Нойер, Станишич, Упамекано, Зюле, Дейвис, Кимих, Горетцка, Гнабри, Мюлер, Коман, Левандовски
Лукаку може да остане в Рома, но само с нов наем

Челси обмисля варианта да остави белгиеца за още 12 месеца на "Олимпико"

Скандал с изнасилване разтърси Висшата лига!

Двама футболисти са задържани от полицията

Ман Сити се цели в рекорд на Манчестър Юнайтед в Шампионска лига

В момента "гражданите" са с 23 поредни мача без загуба

Германия откри специален полицейски център за Евро 2024

Той ще служи за контрол върху ситуацията в сферата на безопасността по време на турнира