В ТУРЦИЯ: Моуриньо спечели първия си официален мач с Рома (ВИДЕО)

„Вълците“ победиха Трабзонспор с 2:1

Новият треньор Жозе Моуриньо стартира с победа кариерата си начело на Рома, след като тимът му надви Трабзонспор с 2:1 при визитата си в Турция в първа среща от плейофите в Лигата на конференциите. Победният гол пък беше дело на новия нападател Елдор Шомуродов 9 минути преди края.

Португалският наставник включи в стартовия си състав трима от новите играчи - Руи Патрисио, Матиас Виня и споменатия Шомуродов, а привлеченият преди дни Тами Ейбрахам не беше в групата.

Титуляри за Трабзонспор бяха двама бивши играчи на италианците - Жервиньо и Бруно Перес, както и легендата на Наполи Марек Хамшик.

Рома спечели типично по “моуриньовски”, след като остави противника да владее топката в повечето време. “Вълците” обаче се възползваха по-добре от своите шансове. Капитанът Лоренцо Пелегрини откри резултата в 55-ата след асистенция на Хенрих Мхитарян.

В 64-ата бившият таран на Парма Андреас Корнелиус изравни с глава, за да дойде 81-вата минута, когато узбекът Шомуродов довкара след изстрел на Джанлука Манчини в гредата.

Реваншът на “Олимпико” в Рим е на 26 август.