ЗА ЧРД: Шедьовър донесе първа победа на Царско село (ВИДЕО+СНИМКИ)

Васил Шопов зарадва Тони Здравков и разочарова Арда

Царско село записа първата си победа от началото на сезона. Навръх рождения ден на поставения под сериозно напрежение свой треньор Антони Здравков столичани победиха у дома Арда (Кърджали) с 1:0.

Единственото попадение в мач от петия кръг на футболната ни efbet Лига бе изключително красиво и падна малко след почивката.

В 50-ата минута лятното попълнение Васил Шопов реализира много технично пред погледите на бившия наставник на тима Любослав Пенев и собственика на Локо (Пд) Христо Крушарски, които изгледаха на живо срещата.

Тя предложи здрава битка, куп пропуски на гостите, атрактивни изпълнения, хубави спасявания и травма още в 12-ата минута на Димо Бакалов от домакините.

Докато те бяха с човек по-малко на терена пък Арда осъществи първата си добра атака, чрез пробив на Спас Делев, чието прострелно центриране обаче не намери адресат.

В 18-ата минута пък Царско село можеше да поведе, след един корнер и неразчетено излизане на Иван Караджов, но най-бързо реагира Тонислав Йорданов и изчисти топката.

В 33-ата минута пък се стигна и до най-сериозната опасност пред една от двете врати от началото на мача.

Отново Спас Делев проби и центрира отляво към границата на вратарското поле.

Там бяха Иван Коконов и Тонислав Йорданов. Последният засече с глава, но стреля право в ръцете на вратаря и той спаси.

Впоследствие и Иван Бандаловски от Царско село имаше някакви проблеми, но стисна зъби и продължи срещата, а безспорно най-красивото изпълнение в нея до почивката бе дело на Спас Делев.

В добавеното време на първата част той направи атрактивна странична ножица, но Янко Георгиев внимаваше и отрази.

Така двата отбора се оттеглиха на почивка при нулево равенство.

Второто полувреме започна с една промяна в състава на домакините и изключително красив гол в тяхна полза.

Той падна в 50-ата минута, когато Миси Мезу центрира от фланга и Васил Шопов засече много елегантно от воле с външен фалц, за да матира вратаря на Арда за първи път през сезона.

Така дошлият това лято 29-годишен нападател се разписа във втори последователен мач.

Малко след това гостите имаха шанс да изравнят, но топката профуча покрай вратата, а в 56-ата минута Мезу се измъкна майсторски от Стоев и се озова сам срещу Иван Караджов, ала стреля покрай гредата от отлична позиция.

В 65-ата минута Делев намери Тонислав Йорданов и той отправи удар, който спря в защитник на Царско село, а след последвалия корнер резервата Жуниньо изпълни атрактивна алапиола, но прати топката над целта.

В 69-ата минута отново Жуниньо се озова на стрелкова позиция, този път далеч по-чиста, но направи фрапантен пропуск с удар високо над напречната греда.

В ответната атака пък Шопов финтира съперник в пеналта и шутира по диагонала, но Караджов показа класа и спаси.

Впоследствие Венцислав Василев бе на косъм от куриозен автогол, но имаше късмет и се стигна само до корнер за Арда. След това гостите от Кърджали стигнаха до още 3 положения, но ги пропиляха и така вбесиха своя наставник Николай Киров.

След това пък Георгиев блесна с две страхотни спасявания, за да запази минималния аванс и така да донесе победата на Царско село.

Тя бе пета в досегашните 7 мача на тима срещу Арда и след нея хората на Антони Здравков събраха 5 точки, като вече имат с една повече от отбора на Николай Киров.

Царско село - Арда 1:0
1:0 Васил Шопов (50)

Стартови състави:

ЦАРСКО СЕЛО: 1. Янко Георгиев, 6. Иван Бандаловски, 7. Димо Бакалов, 8. Ален Стеванович, 10. Лъчезар Балтанов, 21. Венцислав Василев, 25. Александър Александров, 29. Миси Мезу, 77. Луи Нганиони, 83. Христо Попадийн, 93. Васил Шопов;

АРДА: 12. Иван Караджов, 4. Милен Стоев, 8. Милен Желев, 9. Спас Делев, 17. Иван Коконов, 19. Румен Руменов, 20. Деян Лозев, 27. Емил Мартинов, 71. Пламен Крумов, 80. Лъчезар Котев, 98. Тонислав Йорданов;