Черно море има да си връща на ЦСКА 1948

Най-силната срещу най-слабата защита на „Васил Левски“, Георги Георгиев гони постижение на Караджов

Черно море излиза днес да брани върха.

Варненци гостуват на ЦСКА 1948 с амбицията да се върнат на победния път след ремито с Локо Пловдив на "Тича" и да запишат първи успех над съперника.

През миналия сезон Морето падна с 1:2 у дома от новака в елита тогава, а през пролетта на тази година мачът на "Васил Левски" завърши 0:0.

Треньорът на Черно море Илиан Илиев е амбициран да си върне на съперника, който определи за най-трудния досега от началото на сезона. Варненци започнаха кръга като лидери след 2 победи - над Ботев Пд и Берое с по 2:0, и две нулеви ремита с Царско село и Локо Пловдив.

Противникът им е на дъното с цели 12 допуснати попадения. Така днес на "Васил Левски" среща ще си дадат най-силната и най-слабата защита. 8 от 12 допуснати гола във вратата на ЦСКА 1948 са на сметката на национала Даниел Наумов.

Интересното е, че тимът взе единствената си точка до този момент, когато под рамката не бе Наумов. При ремито с Локо София (1:1) пази Димитър Тодоров след контузия на титуляря, който бе заменен на почивката на мача в Разград.

"Няма последни, няма първи. С изключение на Лудогорец всички отбори са изравнени. ЦСКА 1948 загубиха мачове, които не бяха чак толкова за загуба. Няма да е лесен двубой, не се заблуждаваме. Дори може би ще е най-трудният от тези петте до момента", коментира Илиев пред petel.bg.

"Искам Черно море да продължи да играе, както досега - офанзивно, да сме разнообразни в атака, да има скорост. И, естествено, да продължаваме да сме дисциплинирани в дефанзивен пан. Получава ли се всичко това, като цяло ще е добре както за тима, така и за резултатите ни занапред", добави наставникът на варненци.

Новите попълнения на "Тича" Сами ел Анаби и Фоде Гираси отново останаха извън групата. Фоде има лека контузия и от щаба са преценили да не го рискуват излишно.

Вратарят Георги Георгиев пък не допусна гол в четвърти пореден мач на моряците от началото на сезона. Той опази мрежата си суха до момента в 360 минути.

Така варненци подгониха постижението на Царско село от миналия сезон, когато тимът от хотелския комплекс, под ръководството тогава на Любослав Пенев, не инкасира нито едно попадение в първите си 5 двубоя за първенство, като тогава заслугата за това си поделиха двама вратари - Михаил Иванов (2 срещи) и Джони Пласид (3).

През сезон 2009/10 г. ЦСКА, също с Любо начело, пък не допусна нито един гол в мрежата си в първите 6 кръга, като на вратата на червените тогава бе Иван Караджов. Днес варненци могат да изравнят постижението на царете, а Георгиев да подгони това и на Караджов.

20:00 19/04 КРУМОВГРАД - СЛАВИЯ
19:30 19/04 Дженоа - Лацио
21:30 19/04 Айнтрахт – Аугсбург
21:45 19/04 Каляри - Ювентус
22:00 19/04 Атлетик Билбао - Гранада
19:45 18/04 Фиорентина - Пилзен 2:0 (прод.)
19:45 18/04 Лил - Астън Вила 2:1 (3:4. д.)
22:00 18/04 Рома - Милан 2:1