Черно море громи на старта на Елитната юношеска група

“Моряците” на Мартин Христов разпиляха Спартак (Плевен) с 5:0 под Аспаруховия мост

Отборът на Черно море записа разгромна победа в първия си мач за сезон 2021/2022 г. в Елитната група до 19 години.

“Моряците” на Мартин Христов разпиляха тима на Спартак Плевен с 5:0 на стадион “Корабостроител” под Аспаруховия мост.

През целия двубой варненци бяха по-добрия отбор на терена и не оставиха шансове на своя съперник.

След няколко добри атаки в 18-ата минута Черно море откри резултата. Петър Иванов получи топката зад гърба на защитата, изпревари вратаря и реализира за 1:0. В 35-ата минута след добра атака отдясно, Николай Златев изведе Марин Петков сам срещу вратаря, който вкара за 2:0. До края на първата част Иван Томов и Тони Иванов можеха да направят резултата класически но пропуснаха добри положения.

След почивката Теодор Тотев вкара за 3:0 в 57-ата минута, а в 60-ата Марин Петков майсторски копна топката над вратаря за 4:0. Крайното 5:0 оформи влезлият на смяна Николай Трифонов в 85-ата минута след пас на Николай Златев.

В следващия кръг Черно море гостува на Септември София. Двубоят е на 29 август, неделя от 18 часа.

Съставът на Черно море: Галин Григоров, Петър Иванов, Павел Труфев, Наско Янков, Денислав Славов, Теодор Тотев, Николай Златев, Иван Томов, Берк Джевдет, Тони Иванов, Марин Петков (Ангел Дочев, Симеон Николов, Мартин Илиев, Жечко Йорданов, Серги Кешкерян, Николай Трифонов).

Илиан Илиев: Най-важното е, че не получихме гол от Пирин