Холанд отново герой за Борусия Дортмунд при успех с 3:2 над Хофенхайм (ВИДЕО)

Норвежецът вкара победния гол в добавеното време на мача

Борусия (Дортмунд) изтръгна трудна, но сладка победа с 3:2 в домакинството си на Хофенхайм от 3-ия кръг на Бундеслигата. Срещата бе истиско шоу с пет гола, а спокойно можеха да паднат и още. Големият герой за домакините бе Ерлинг Холанд, който донесе успеха с гол в 1-ата минута на добавеното време. Преди това на два пъти домакините повеждаха с попадения на Джовани Рейна в 49-ата и Джъд Белингам в 69-ата минута, но и двата пъти Хофе изравняваше чрез Кристоф Баумгартнер в 61-ата и Мунас Дабур в 90-ата минута.

Още от самото начало мачът започна вихрено и в 3-ата минута гостите бяха близо до гола, но изстрел с глава на Андрей Крамарич се отби от гредата.

В ответната атака Джовани Рейна отправи опасен изстрел, спасен от вратаря на съперника.

В 39-ата минута Хофе имаше нова добра възможност, след като Баумгартнер излезе сам срещу вратаря, но не успя да го преодолее.

Веднага след това пък Донийл Мален се оказа в прекрасна позиция, но и той не успя да се разпише.

Още в началото на втората част Борусия поведе. В 49-ата минута Джовани Рейна бе точен с изстрел от границата на наказателното поле.

Гостите отговориха със страхотна възможност за Крамарич в 59-ата минута, който изскочи зад защитата, но ударът му бе спасен.

Две минути по-късно резултатът все пак бе изравнен. Денис Гайгер пусна извеждащ пас за Баумгартнер, който стреля от малък ъгъл и успя да отбележи за 1:1.

Домакините обаче бързо си върнаха преднината. В 69-ата минута защитник изчисти лошо топката, която попадна в Белингам и той без забавяне я прати във вратата за 2:1.

Последваха нови пропуски на Мален за домакините и на Крамарич от фаул за гостите, за да се стигне до драмата в последните минути.

Първо в 90-ата след центриране от корнер Кевин Апогума с глава продължи към Мунас Дабур, който отблизо вкара за 2:2.

Само минута по-късно обаче дортмундци си върнаха преднината. Холанд центрира за Мариус Волф, неговият удар бе спасен от Оливер Бауман, след това вратарят отрази и изстрел отблизо на Юсуфа Мукоко, но накрая топката отново стигна до Холанд, който със силен шут отблизо вкара за 3:2.

Накрая и Марко Ройс можеше да подпечата успеха на своя тим, но от страхотна позиция стреля покрай вратата.

Все пак Борусия взе трите точки, като вече има 6 в актива си и временно поведе в класирането, но е с мач повече. Хофенхайм пък се намира на 4-ото място с 4 точки.

Почетино след разгрома от Арсенал: Предадохме се

Мениджърът на Челси беше крайно разочарован след 0:5 от градския съперник

Резервата Милик прати Юве на финал за Купата (ВИДЕО)

Лацио загуби драматично в Рим с 1:2 и отпадна