ПОДИГРАВКА: Манчестър Сити разсипа Арсенал и го закотви на дъното (ВИДЕО+СНИМКИ)

„Гражданите“ спечелиха с 5:0, лондончани с най-слабия старт в историята си

Английският шампион Манчестър Сити буквално се подигра със закъсалия Арсенал, който продължава да пише една от най-срамните страници в клубната си история, макар да похарчи почти 150 млн. евро за селекция това лято.

„Гражданите“ разбиха лондончани с 5:0 в първия мач от третия кръг на Висшата лига и записаха четвърта поредна победа във всички турнири над опонента, който регистрира най-слабия си старт в първенството – 3 поражения и нито един отбелязан гол.

Съботният сблъсък в Манчестър се игра пред 52 276 зрители и бе решен още в първите 12 минути, когато домакините отбелязаха две попадения.

До почивката те направиха аванса си класически, а още преди това „топчиите“ останаха с човек по-малко заради директен червен картон на капитана си Гранит Джака.

След паузата пък Феран Торес вкара втория си гол в двубоя, за да оформи крайния резултат и по този начин да закотви Арсенал на дъното.

Така столът на наставника им Микел Артета се разклати още по-сериозно, след като той остана с един успех и 5 загуби срещу своя ментор Хосеп Гуардиола, на когото бе помощник преди да поеме кормилото на „артилеристите“.

Мачът на „Етихад“ започна равностойно, но домакините откриха резултата още с първата си добра атака.

Тя бе завършена с глава от Илкай Гюндоган още в 7-ата минута, след като преди това Габриел Жезус задържа добре, направи двойно подаване и центрира отдясно.

Малко след това Манчестър Сити можеше да удвои, но Бернд Лено се намеси решително.

В 12-ата минута обаче вратарят на Арсенал бе матиран за втори път в срещата.

След статично положение и разбъркване в наказателното поле, при което защитник на „топчиите“ падна на земята, топката стигна с доза късмет до Феран Торес и той отблизо я прати в мрежата – 2:0.

Последва грешка на Едерсон, от която Емил Смит-Роу бе на сантиметри да се възползва, но нямаше късмет.

В средата на първата част пък Киърън Тиърни падна в пеналта и поиска дузпа, каквато не последва, а в 35-ата минута интригата на практика приключи.

Тогава капитанът на „топчиите“ Гранит Джака бе изгонен с директен червен картон заради опасно влизане в краката на съперник и остави Арсенал с човек по-малко.

Част от фенове на тима пък започнаха да напускат местата си още преди почивката и дори не видяха третия гол на Сити.

Той падна в 43-ата минута, когато рекордната лятна покупка Джак Грийлиш дриблира в наказателното поле и пусна остър пас към Габриел Жезус, който бразилецът засече от движение, за да оформи класиката.

Второто полувреме започна с няколко възможности пред „гражданите“, чието четвърто попадение не закъсня.

То бе много красиво и падна в 53-ата минута, когато Родри се разписа от дистанция с изключително прецизен удар до гредата, за да направи резултата 4:0.

Малко преди края Феран Торес се разписа за втори път, за да сложи точка на спора след отлична асистенция на резервата Рияд Марез в 84-ата минута.

Така Манчестър Сити спечели за втори пореден път с 5:0 и оглави временното класиране с 6 точки, докато Арсенал остана с 0 на последното място във временното класиране.

Лондончани са с голова разлика 0:9, като дори новакът Норич, който също падна с 0:5 от Сити, има по-добра (-8), а и мач по-малко в актива си.

Манчестър Сити – Арсенал 5:0
1:0 Илкай Гюндоган (7)
2:0 Феран Торес (12)
3:0 Габриел Жезус (43)
4:0 Родри (53)
5:0 Феран Торес (84)