СЛЕД КРЪГА ВЪВ ВТОРА ЛИГА: Хебър, Етър и Миньор с важни победи, Монтана пак се издъни

Вижте всички резултати и голмайстори

Втора лига продължи с мачовете от осмия кръг на шампионата.

В ранните четири срещи най-интригуващ бе сблъсъкът в Пазарджик, където местният Хебър отнесе с 6:0 Нефтохимик, с което излезе на първото място в класирането

Още до почивката Хебър вече водеше с 4:0. Головата фиеста започна с попадение на Олег Димитров в 22-та минута, а след това Живко Петров в рамките на шест минути между 31-та и 37-та оформи класическия аванс на своя тим.

Пет минути преди края на първата част Евгени Игнатов покачи на 4:0, а след почивката паднаха още два гола. В 55-та Георги Каракашев беше точен, а крайното 6:0 оформи Манев след точно час игра.

По същото време в Добрич Добруджа подхлъзна Спартак Варна и ги лиши от шанс да застанат отново начело. Домакините повеодха в 55-та минута чрез Рангел Абушев, а само девет по-късно Янчо Андреев даде надежди за пълен обрат на моряците, но без успех.

В Трявна пък Янтра Габрово записа поредния си слаб мач и загуби с 0:1 от Спортист Своге. Единственият гол вкара Борислав Стойчев в 68-та минута и остави габровци на дъното с четири точки - колкото има и Нефтохимик.

Междувременно пък Монтана за пореден път се изложи и взе само точка при визитата на Септември в Симитли. Йордан Йорданов откри с ранен гол за гостите, но в 85-ата минута Запро Динев изравни.

Етър също стигна до важен успех с 2:0 над Созопол след попадения на младия Христо Димитров в 12-ата минута и Фемиа в 66-ата.