ОБЗОР: Бундеслигата има нов лидер (ВИДЕО)

Вижте всички резултати от ранните съботни мачове в германския елит

Байер (Леверкузен) е новият лидер в германската футболна Бундеслига.

Това стана факт, след като „аспирините“ спечелиха с категоричното 4:1 визитата си на Аугсбург от третия кръг и остана непобеден от съперника през новия век.

Любопитното е, че успехът им дойде след два автогола, дело на Яго Амарал в 3-ата и на Флориан Нидерлехне в 14-ата минута.

Последният се реабилитира като намали резултата до 1:2 в 30-ата, но след паузата гостите вкараха още две попадения и така решиха всичко.

Преди нея пък гол на Байер бе отменен заради игра с ръка.

През второто полувреме обаче 17-годишният Флориан Виртц асистира на Патрик Шик, който направи 3:1 в 75-ата минута, а в 81-ата самият той се разписа, за да оформи крайния резултат.

Така тимът от Леверкузен записа своя 15-и успех в последните 22 официални срещи с Аугсбург и оглавиха временното класиране със 7 точки.

Толкова вече има и Фрайбург, спечелил също като гост, но с 3:2 пътуването си до Щутгарт. С по 6 точки в активите си пък събраха Майнц 05 и Кьолн, спечелили домакинствата си, съответно на Гройтер Фюрт (3:0) и на Бохум (2:1).