ОБЗОР: Уест Хем и Евертън свалиха шампиона от върха в Англия (ВИДЕО)

Вижте резултатите от съботните мачове във Висшата лига преди дербито на „Анфийлд“

Евертън продължава да играе силно под ръководството на новия си мениджър Рафаел Бенитес.

„Карамелите“ останаха непобедени през сезона и записаха трети успех в 4-те си официални срещи под ръководството на испанеца, след като победиха с 2:0 като гости Брайтън в мач от 3-ия кръг на английската Висша лига.

Лятната покупка Демарай Грей откри резултата малко преди почивката, разписвайки се за втори път през сезона в 41-ата минута, а в 58-ата Доминик Калвърт-Люин удвои от дузпа.

Така Евертън спря стопроцентовия актив на „чайките“ през кампанията и събра 7 точки в актива си, за да подели върха с Уест Хем и да свали от там шампиона Манчестър Сити.

„Чуковете“ на Дейвид Мойс направиха домакинско реми 2:2 с Кристъл Палас, макар че на два пъти повеждаха в резултата.

Пабло Фурналс откри в 39-ата минута след страхотна комбинация с Михаел Антонио. Последният се разписа в 68-ата минута, но Конър Галахър подели точките с две попадения, реализирайки в 58-ата и в 70-ата.

Междувременно Лестър спечели с 2:1 визитата си на новака Норич, докато друг новак – Брентфорд, взе точка от гостуването си на Астън Вила след 1:1.

Съботната програма на Висшата лига приключва с дербито между Ливърпул и Челси на „Анфийлд“ от 19:30 часа, което Novsport.com ще проследи на живо тук.