ДРАМА НА „МОЛИНЮ“: Манчестър Юнайтед с едно на мъка срещу „вълците“ (ВИДЕО)

Тийнейджър и Де Хеа спасиха трите точки, Варан с асистенция в дебюта си

Манчестър Юнайтед спечели с късен гол и минималното 1:0 визитата си на Уулвърхемптън от третия кръг на английската Висша лига.

Единственото попадение падна в 80-ата минута и бе дело на тийнейджъра Мейсън Грийнууд, който бележи във всеки двубой от началото на кампанията и донесе победата на „червените дяволи“.

Тя бе изключително трудна, защото през целия мач „вълците“ бяха напълно равностойни на своя именит опонент, а и имаха две страхотни възможности да открият резултата преди и след почивката.

В началните минути домакините дори надиграха Юнайтед, разчитайки на бързи контраатаки и отлично групирана защита, която не позволи на гостите да разгърнат потенциала си в предни позиции.

В средата на първата част Адама Траоре бе изведен сам срещу Давид де Хеа, но пропусна, докато единствената по-добра възможност пред гостите бе пропиляна от Грийнууд.

През второто полувреме ситуацията на терена не се промени особено и Уулвс отново получи невероятен шанс.

Този път обаче Деа Хеа показа световна класа, отразявайки удар отблизо, а после Ромейн Сайс не можа да се разпише на почти празна врата.

След всичко това се стигна до 80-ата минута, когато дебютиралият защитник Рафаел Варан подаде към Грийнууд.

Тийнейджърът финтира съперник и стреля силно по диагонала, а вратарят на домакините успя само леко да докосне топката, но тя все пак спря в мрежата му.

Попадението му се оказа достатъчно за трите точки и така Юнайтед вече има 7, изоставайки на 2 от лидера Тотнъм.

Отборът на Уулвс пък остана с 0 след 3 мача, макар в тях да отправи над 40 удара, без да вкара нито веднъж.

Стартови състави:

Уулвърхемптън: Са – Семедо, Коуди, Килман, Марсал, Моутиньо, Саис, Невеш, Тринкао, Хименес, Траоре;

Манчестър Юнайтед: Де Хеа – Уан-Бисака, Варан, Магуайър, Шоу, Фред, Фернандеш, Погба, Санчо, Джеймс, Грийнууд.