В ИТАЛИЯ: Гълъбинов дебютира с гол, Антов остана резерва (ВИДЕО)

Нападателят се разписа за успеха с 3:2 на Реджина, Монца също спечели в Серия Б

Българският нападател Андрей Гълъбинов ознаменува дебюта си като титуляр за Реджина с гол от дузпа при домакинската победа с 3:2 над Тернана в зрелищен двубой от втория кръг на Серия Б.

Родният футболист остана на терена до 73-ата минута, когато беше заменен от друг ветеран – Адриано Монталто.

Двубоят беше изключително груб и така бяха раздадени цели 12 картона, от които три бяха червени. Първи беше изгонен Давиде Агаци от състава на гостите след втори жълт картон в 25-ата минута. Въпреки това именно Тернана поведе в резултата, след като Сесар Файети се разписа в 42-ата минута. В 50-ата обаче бившият нападател на Милан, Бордо и Рома Жереми Менес изравни за “амарантите”, след като беше точен с глава след избит удар на Ригоберто Ривас. В 59-ата обаче точно Менес получи втори жълт картон и така домакините също останаха с 10 човека на терена.

В 64-ата минута настъпи моментът на Гълъбинов. Той засече с глава центриране на Джанлука Ди Киара, топката се отби в напречната греда, а при опита си за добавка Ривас беше фаулиран от вратаря Антони Янарили. Именно българинът изпълни отсъдената дузпа и направи обрата в мача пълен. В 69-ата изигралият отличен мач Ривас също се разписа за домакините. Последва натиск на Тернана, който обаче доведе само до още един техен гол, дело на Симоне Мацоки в 79-ата минута. Трето попадение на гостите не последва и така те загубиха двубоя, който приключиха с 9-има играчи на терена заради директния червен картон на Матиа Пройети в 94-ата минута. Това е първи успех за Реджина през сезона след нулевото реми срещу Монца в първия кръг.

Що се отнася до клуба на Силвио Берлускони, той също записа първата си победа за кампанията, след като спечели като домакин на Кремонезе с минималното 1:0. Кристиан Гиткяер отбеляза единствения гол в 65-ата минута, а българският национал Валентин Антов ще трябва да изчака за дебюта си, тъй като остана на резервната скамейка през целия мач.

Предпоследният Гранада си тръгна с точка от Билбао (ВИДЕО)

След равенство 1:1

Късен автогол спаси Юве срещу Каляри (ВИДЕО)

Лацио удари Дженоа

Айнтрахт спечели с обрат битката за Европа (ВИДЕО)

Аугсбург падна с 1:3 във Франкфурт

Мениджърът на Ковънтри: Срещаме най-големия клуб в света

„За Манчестър Юнайтед е нормално да играе на това ниво“, смята Марк Робинс

Тен Хаг се прицели във ФА Къп

Вижте какво заяви мениджърът на Манчестър Юнайтед

Клоп: Имаме шанс, ако спечелим оставащите мачове

„Ливърпул е длъжен да покаже отново глад за победа срещу Фулъм“, смята мениджърът

Гуардиола: Не сме машини