Хеттрик на Меси донесе победа на Аржетина (ВИДЕО)

"Гаучосите" разбиха с 3:0 Боливия

Аржентина записа класически успех с 3:0 в домакинството си на Боливия от 10-ия кръг на световните квалификации в зона “Южна Америка”. Героят на вечерта бе голямата звезда на гаучосите Лионел Меси, който отбеляза и трите гол в мача в 14-ата, 65-ата и 89-ата минута. Домакините пък тотално надиграха своя съперник и можеха да спечелят и по-убедително.

Аржентина натисна още от самото начало и в 14-ата минута това даде резултат. Меси получи пред наказателното поле, елегантно финтира противников футболист и с много прецизен далечен изстрел не устови шансове на вратаря за 1:0.

В 27-ата минута Лаутаро Мартинес отбеляза красиво попадение, което обаче не бе зачетено заради засада.

В 65-ата минута обаче резултатът все пак бе удвоен. Домакините организираха страхотна комбинация в стил “тики-така”, Меси получи в наказателното поле и без забавяне порази вратата за 2:0.

В 74-ата минута за втори път гол на гаучосите не бе признат. Този път Меси прати топката в мрежата, но бе отсъдена засада.

Четири минути по-късно гостите претендираха за дузпа за нарушение срещу Марсело Морено. Ситуацията бе разгледана с ВАР, но дузпа не бе отсъдена.

В 89-ата минута Меси все пак оформи своя хеттрик. Далечен удар на Николас Гонзалес затрудни вратаря, който изби топката, но тя попадна у Меси, който отблизо при добавката не сгреши за крайното 3:0.

Лионел Меси
Така Аржентина събра актив от 18 точки и заема 2-ото място във временното класиране. Боливия пък остава на 9-ата позиция с 6 точки.
Интер Маями загуби катастрофално без Меси в състава (ВИДЕО)

Отборът на аржентинеца отстъпи с 0:4 срещу Ню Йорк Ред Булс

Ирландия изпусна Белгия, пропиля дузпа и двете страни врътнаха реми (ВИДЕО)