Бразилия с нова победа в световните квалификации (ВИДЕО)

"Селесао" продължава без грешка

Бразилия продължи победния си ход в световните квалификации в зона “Южна Америка”. Кариоките победиха с 2:0 Перу в сблъсъка помежду им от 10-ия кръг, записвайки 8-а поредна победа на сметката си. Домакините на “Маракана” решиха всичко в мача още през първото полувреме с голове на Евертон Рибейро в 15-ата и Неймар в 40-ата минута.

Бразилия се хвърли в атака още от самото начало и в 8-ата минута домакините претендираха за дузпа за нарушение срещу Алекс Сандро, но такава не бе отсъдена.

В 15-ата минута резултатът очаквано бе открит. Неймар отне топката на тъча, напредна в наказателното поле и подаде за Евертон, който засече кълбото във вратата за 1:0. Играчите на Перу претендираха за нарушение на Неймар, но съдията прецени, че няма такова.

В 20-ата минута отново реферът имаше важна роля, като прецени да не отсъди дузпа за игра с ръка на Александър Кайенс в собственото му наказателно поле.

В 40-ата минута резултатът все пак бе удвоен. Силен шут на Евертон бе спасен от вратаря, но топката попадна в Неймар, който отблизо вкара в опразнената врата.

През втората част емоциите бяха по-малко. В 73-ата минута гостите можеха да върнат един гол след страхотен изстрел на Маркос Лопес, който бе спасен от вратаря.

В 86-ата минута пък Хълк пропусна добра възможност за домакините, стреляйки покрай вратата.

Все пак Бразилия си свърши работата и остава на върха в класирането с 24 точки. Перу пък заема 7-ото място с 8 точки.

Уругвай - Еквадор 1:0

Колумбия - Чили 3:1

Парагвай - Венецуела 2:1

Луис Енрике: Не бързаме да станем шампиони

Треньорът на ПСЖ обяви, че целта е отборът да вземе титлата, но не държи това да е много рано