ДРАМА В НЕАПОЛ: Наполи обърна в края Юве и го запрати към дъното! (ВИДЕО)

Домакините продължиха перфектния си старт и са лидери в Италия

Наполи постигна впечатляващ обрат над Ювентус и спечели с 2:1 голямото дерби от съботната програма на италианската Серия А.

Срещата от третия кръг се игра в Неапол, а гостите от Торино останаха без успех в Калчото, като трябва да се отбележи, че играха без шестима от националите си. Федерико Киеза, Пауло Дибала, Родриго Бентанкур, Хуан Куадрадо, Алекс Сандро и Данило бяха извън състава, но въпреки това Алваро Мората откри резултата още в 10-ата минута.

В 57-ата обаче Матео Политано се възползва от грешка на вратаря Войчек Шчесни и изравни, а пет минути преди края защитникът Калиду Кулибали донесе победата на неаполитанци и хвърли в екстаз феновете на стадион „Диего Армандо Марадона“.

Така Юве остана със само 1 точка от първите си 3 мача, докато Наполи продължи перфектния си старт и вече има 3 победи.

Още в първите секунди Политано стреля с глава, но топката мина над вратата. Последва начален натиск на домакините, при който те стигнаха само до два корнера. В 9-ата минута Локатели пробва центриране към Уестън Маккени в наказателното поле, но американецът се размина с топката. Само минута по-късно Костас Манолас допусна Мората да му отнеме топката. Нападателят напредна и от малък ъгъл се разписа за 1:0 в полза на "бианконерите". В 19-ата Бернардески опита далечен изстрел, с който не затрудни Войчех Шчесни. Малко след това Политано отправи удар, който рикошира в Локатели и излезе в корнер.

В 24-ата минута Оспина спаси опасен шут на Кулушевски, но и без това беше отсъдена засада на Мората. В 33-ата Осимен поиска дузпа за фал на Киелини срещу него, но такава не последва. В 37-ата Елиф Елмас игра с глава, но топката рикошира в Киелини и стана лесна за Шчесни, който я улови. В 40-ата Мората също стреля с глава, но ударът му завърши над вратата. В 43-ата Инсиние опита рисков пас назад към Оспина, но все пак вратарят успя да изпревари Кулушевски за топката. В последните секунди на първата част Калиду Кулибали пробва шут, който завърши в ръцете на Шчесни.

Второто полувреме също започна с превес на неаполитанците. В 57-ата минута неубедителна намеса на Шчесни при далечен шут на Инсиние позволи на Политано да изравни с добавка. В 59-ата Маккени опита удар по земя, който мина покрай вратата. Минута по-късно Инсиние стреля, но не достатъчно силно, за да затрудни Шчесни. В 62-ата шут на Марио Руи се оказа далеч от целта. В 67-ата Кулушевски отправи изстрел от границата на наказателното поле, но го направи неточно. В 71-ата Бонучи отклони удар на Осимен за корнер. В 73-ата Инсиние беше принудително заменен от Пьотър Жиелински. В 75-ата Фабиан Руис пробва воле, което мина над вратата.

В 82-ата резервата Лозано направи поредния пропуск за "партенопеите". В 85-ата при центриране от корнер на домакините влезлият малко по-рано на терена Мойс Кийн насочи топката към своята врата, Шчесни успя да я избие, но Кулибали я добута за пълния обрат в мача.

След него Наполи вече има 9 точки и е лидер във временното класиране, докато Ювентус е едва 16-и, а след края на кръга може дори да се озове в зоната на изпадащите.

Наполи – Ювентус 2:1

0:1 Алваро Мората (10)