ШАМАР ЗА ЦСКА! Славия изравни в 91-та минута за 1:1 (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Белите" с героични прояви с 10 души на "Армията", Греъм Кери пропусна дузпа

Славия взе по възможно най-драматичния начин точка от ЦСКА, стигайки с човек по-малко и гол в добавеното време до равенството 1:1 в столичното дерби от 7-ия кръг на efbet Лига.

„Червените“ ще съжаляват горчиво, защото не можаха да вкарат дузпа и направиха куп фрапантни пропуски преди резервата на „белите“ Мартин Атанасов да ги накаже в 91-ата минута.

С основна заслуга за точката пък бе вратарят на гостите Светослав Вуцов, който направи редица ключови спасявания, включително и удара от бялата точка на Греъм Кери през второто полувреме.

Двубоят бе генерална репетиция за ЦСКА преди гостуването на Рома в груповата фаза на Лига на конференциите, а от пейката в края се появи новият нападател Калоян Кръстев, пристигнал именно от Славия.

В негово отсъствие атаката на гостите бе водена от 17-годишния Мартин Сораков, докато повторен дебют за тима записва Иван Минчев. Такъв направи и Кемело Нгуена, който обаче бе изгонен заради втори жълт картон малко след почивката.

Първи официален мач за „армейците“ пък записа едно от новите им попълнения - хърватският полузащитник Карло Мухар, който бе титуляр.

Като цяло наставникът на домакините Стойчо Младенов заложи на всичко най-добро за срещата, която започна равностойно.

В 10-ата минута обаче дойде лоша новина за „армейците“, тъй като травмите в лагера им продължиха.

Този път такава получи Жеферсон, който трябваше да бъде заменен принудително от Асен Дончев.

Малко след това Густаво Бусато показа класа, за да не позволи на Славия да поведе, а в 18-ата минута и колегата му Светослав Вуцов демонстрира страхотни качества.

Младият страж на „белите“ отрази мощен изстрел на Греъм Кери от дистанция.

В 33-ата минута именно пред Кери се откри страхотна възможност. Той бе изведен още от центъра сам срещу вратаря от Жорди Кайседо, но се засуети и бе застигнат от защитник, след което отправи слаб удар, който премина покрай гредата.

След това отново вратарят на гостите трябваше да се намесва, за да спре автогол, а в 38-ата минута спря и Яник Вилдсхут, който бе изведен сам срещу него след двойно подаване с Георги Йомов.

До края на полувремето ЦСКА натисна в опит да поведе, но Кайседо пропусна с глава отблизо след корнер и почивката дойде при нулево равенство.

Скоро след началото на втората част Стойчо Младенов предприе офанзивна смяна и замени Амос Юга с възстановения Федерико Варела.

Малко по-късно пък Славия остана с човек по-малко, тъй като дебютиралият Кемело Нгуена получи първия червен картон за „белите“ от почти година насам и ги остави с човек по-малко на „Армията“.

Впоследствие натискът на „червените“ се засили и логичното се случи в 62-ата минута.

Тогава Жорди Кайседо засече с глава отлично центриране на Греъм Кери от корнер и откри резултата, разписвайки се в четвърти пореден мач – 1:0.

В 74-ата минута „червените“ получиха дузпа за нарушение срещу Федерико Варела в пеналта, но Кери я изпълни много лошо и Светослав Вуцов спаси.

Стражът блесна и в 78-ата минута, когато отрази с крак удар отблизо на Варела, след което се намеси решително след пробив на Вилдсхут.

Малко преди края дебют за „червените“ записа и Калоян Кръстев, а на терена се появи и възстановеният французин Йоан Баи.

Драмата настъпи в добавеното време на срещата. В 91-ата минута, след контраатака на „белите“, резервата им Кристиан Добрев удари греда.

След това обаче топката попадна у 19-годишния Мартин Атанасов и влезлият от пейката младок простреля Бусато, за да оформи крайното 1:1.

След ремито Славия събра 14 точки и остана на 1 от лидера Лудогорец, който обаче е с два мача по-малко, докато ЦСКА има 10 в актива си.

ЦСКА – СЛАВИЯ 1:1
1:0 Жорди Кайседо (62)
1:1 Мартин Атанасов (90+1)