ЦСКА 1948 разгроми Ботев (Враца) с 5:1 в дебюта на Белия (ВИДЕО+СНИМКИ)

Първата победа за „червените“ през новия сезон можеше и да е още по-изразителна, защитник вкара два гола

ЦСКА 1948 записа впечатляваща първа победа през новия сезон.

В дебюта на новия си треньор Николай Киров „червените“ разгромиха Ботев (Враца) с 5:1 след обрат на стадион „Васил Левски“.

С две попадения се отличи защитникът Симеон Петров, а такова вкара и един от тримата дебютирали футболисти за домакините – Крум Стоянов.

Той, заедно с Емил Мартинов и Деян Лозев, пристигнаха заедно с наставника от Арда (Кърджали), като и тримата бяха титуляри.

Първият успех на тима можеше да бъде и още по-изразителен, но няколко сериозни пропуска и отменено попадение на Ивайло Чочев в крайна сметка донесоха трите точки на ЦСКА 1948.

Срещата започна равностойно, макар че в началните минути домакините имаха териториален превес. Гостите от Враца обаче бяха добре подредени в защита и използваха всяка възможност за контраатака.

Първата решителна намеса на един от двамата вратари, които бяха и капитани на своите тимове, беше на Красимир Костов. Той трябваше да боксира мощен изстрел на Галин Иванов от дъгата пред наказателното поле и се справи на ниво в 18-ата минута.

В 25-ата минута Ботев поведе след една изритана от вратаря топка и пас към Юлиян Ненов, който се пребори със защитник в пеналта и със завъртане прати топката в мрежата, за да открие резултата.

Той обаче се запази 0:1 само 2 минути, тъй като в 27-ата, Симеон Петров засече с глава след корнер и изравни - 1:1.

След още 4 минути пък обратът бе пълен, защото в 31-ата Галин Иванов овладя и подаде към Георги Русев в наказателното поле. Той продължи към Крум Стоянов, за да може дебютантът със силен диагонален изстрел да ознаменува с гол първия си мач за ЦСКА 1948 и да направи 2:1.

Седем минути след това пък дойде ред и на Георги Русев, който асистира за двете попадения на "червените", да се разпише. Той бе точен отблизо, след като се ориентира най-добре в пеналта и посвети попадението си на контузилия се преди паузата за националните отбори Ангел Лясков.

Така почивката дойде при резултат 3:1, а скоро след нея Галин Иванов бе изведен сам срещу вратаря, но в последния миг топката му бе избита.

В 59-ата минута пък ЦСКА 1948 реализира още едно попадение, което дойде с плътен изстрел от дистанция, но то бе отменено след намеса на ВАР заради нарушение при отнемането на топката в средата на терена.

В заключителните минути обаче ЦСКА 1948 вкара още два бързи гола. Първо бранителят Симеон Петров се разписа за втори път в 85-ата минута, а 3 по-късно Денислав Александров оформи крайното 5:1.

След него „червените“ се отлепиха от дъното на временното класиране, тъй като вече имат 4 точки, докато Ботев (Враца) остана с 9 в своя актив след силния си старт на сезона и тежкото приземяване днес.

:

ЦСКА 1948: 29. Даниел Наумов (к), 87. Симеон Петров, 25. Георги Ангелов, 24. Лазар Марин, 6. Деян Лозев, 77. Крум Стоянов, 37. Емил Мартинов, 18. Ивайло Чочев, 11. Денислав Александров, 10. Георги Русев, 33. Галин Иванов;

Резерви
: 1. Димитър Тодоров, 3. Димитър Пиргов, 8. Ивайло Климентов, 7. Марио Топузов, 20. Ангел Бастунов, 5. Михаил Минков, 98. Валентин Йосков;

Треньор
: Николай Киров;

БОТЕВ (ВРАЦА): 76. Красимир Костов (к), 2. Валери Христов, 6. Антонио Георгиев, 20. Дориан Бабунски , 18. Илия Миланов, 5. Костадин Ничев, 77. Мартин Николов, 16. Матеус Енрике, 21. Сержиньо, 94. Юлиан Ненов, 15. Мирослав Маринов;

Резерви
: 1. Христо Георгиев, 11. Виктор Василев, 9. Георги Николов, 30. Гонсало де Оливейра Виейра, 88. Йоан Бауренски, 24. Стефан Гаврилов, 28. Красимир Тодоров;

Треньор
: Даниел Моралес.

Балъков: Етър е майката и бащата на моята кариера

Легендата на българския футбол се надява мача в чест на 100-годишнината на "болярите" да стане празник на града

Вальо Илиев: Целта пред ЦСКА 1948 е Европа

"Не искаме да се задоволяваме с малкото, а напротив - да бъдем гладни за повече"

Официално: Столична община поиска „Герена“

Тръпката е в efbet Лига – шампионатът се разделя на 3 групи, интригата е на макс!

Бонусът за елита на платформата за онлайн спортни залози efbet.com важи до края на сезона