В ГЕРМАНИЯ: Херта и Борусия (Мьонхенгладбах) с дебютни победи (ВИДЕО)

Двата отбора бият с по 3:1 в Бундеслигата

Борусия (Мьонхенгладбах) победи с 3:1 гостуващия отбор на Арминия (Билефелд) в мач от четвъртия кръг на германската футболна Бундеслига.

Домакините спечелиха битката между два от петте отбора без успех през сезона и вече могат да се похвалят с такъв.

Повод за гордост има и ветеранът Ларс Щиндл, отбелязал първите си две попадения през кампанията. Той откри резултата, а и головата си сметка в 35-ата минута, а в 69-ата направи 2:1, след като в добавеното време на първата част Масай Окугава (45+2) бе изравнил.

Точка на спора пък сложи Денис Закариа в 72-ата. Със спечелените 3 точки Борусия събра 4 и вече има с 1 повече от Арминия.

С три в своя актив пък вече е и Херта, който по-рано през деня спря кошмарния си старт с 3 поражения след победа над Бохум като гост също с 3:1.

С два гола за успеха се отличи Суат Сердар, който беше точен в 37-ата и в 43-ата минута. Симон Цолер върна един гол за домакините в 59-ата минута, а в 78-ата Мизиан Маолида оформи крайното 3:1 за Херта.

Чехът Владимир Дарида се отличи с две асистенции за победителите. След загубата Бохум е на 13-а позиция и също като Херта има 3 точки в актива си.

Борусия М - Арминия 3:1