В КОМАТЕВО: 10 от Ботев Пд надвиха с 2:1 Арда в дебюта на Чиликов (ВИДЕО+СНИМКИ)

VAR отмени гол на "жълто-черните", победата ги изстреля на второ място

Ботев (Пловдив) спечели с 2:1 домакинството си на Арда от 7-ия кръг на efbet Лига. Дебют начело на тима от Кърджали направи Георги Чиликов. Маркиньос отбеляза и двете попадения за домакините, а гол на Бароан беше отменен след намесата на VAR. Тонислав Йорданов намали, а Реда Рабей от "жълт-челните" беше изгонен половин час преди края. В добавеното време и Палмен Крумов от гостите също получи червен картон. Успехът изстреля Ботев на второ място в класирането. Пловдивчани имат 14 точки, колкото и Славия, но спечелиха директния мач между двата състава. Лидер е Лудогоец с 15 и два мача по-малко.

Ботев поведе още в 9-ата минута. Тодор Неделев увлече защитата на Арда и подаде към Антоан Бароан. Французинът центрира по земя успоредно на голлинията и Маркиньос от непосредствена близост засече с десния крак за 1:0.

Пет минути по-късно Бароан с хубав шут с левия крак прати топката под напречната греда. Голът обаче бе отменен след разглеждане от VAR заради нарушение в атака на Па Конате.

В 36-ата минута ботевистите удвоиха преднината си. Това стана след бърза многоходова атака, при която последният пас бе на Тодор Неделев към Маркиньос и бразилецът отново с десния крак вкара за 2:0. Той ознаменува двете си попадения с  познатото вече "слагане на очила" с двете си ръце за удоволствие на "жълто-черните" фенове.

В последната минута на първата част Па Конате получи топката в наказателното поле. Нагласи си я на ляв крак и стреля, но Караджов показа класа и отрази удара.

В 56-ата минута при едно центриране в наказателното поле на Ботев Тонислав Йорданов засече с крак за 2:1. Голът бе разглеждан от VAR заради съмнения за засада, но такава не бе отсъдена.

Четири минути след това домакините останаха в намален състав. Реда Рабей влезе грубо в краката на противников футболист и първоначално получи жълт картон. Реферът Драгомир Драганов прегледа ситуацията на видео и вдигна червен картон на французина.

В 70-ата минута Самюел Супрайен направи фрапантен пропуск. Защитникът бе оставен сам срещу вратаря на Арда и от 4-5 метра изпробва странична ножица, но топката срещна напречната греда.

Пламен Крумов получи втори жълт картон в добавеното време на мача. Капитанът на Арда бутна Маркиньос, който падна веднага на земята. Така численото равенство на терена беше възстановено.

БОТЕВ ПД - АРДА 2:1
1:0 Маркиньос (9)
1:0 Маркиньос (36)
2:1 Йорданов (54)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

БОТЕВ ПД: 1. Георги Аргилашки, 3. Па Конате, 4.  Виктор Генев, 6. Дилан Мартенс, 7. Хосе Мартинс, 8. Тодор Неделев, 10. Емануел Току, 11. Антоан Бароан, 17. Николай Минков, 18. Самюел Супрайен, 22. Реда Рабеѝ

АРДА: 12. Иван Караджов, 8. Милен Желев, 11. Александър Георгиев, 17. Иван Коконов, 19. Румен Руменов, 24. Алекс Петков, 33. Иван Тилев, 71. Пламен Крумов, 80. Лъчезар Котев, 98. Тонислав Йорданов, 9. Спас Делев