Кой ще стане шампион на България?

14 септември 2021 21:39 Емил Арсов

СЕНЗАЦИЯ НА СТАРТА: Йънг Бойс обърна Юнайтед в 95-ата минута (ВИДЕО+СНИМКИ)

uefa.com

Йънг Бойс поднесе сензацията още на старта в груповата фаза на Шампионска лига през новия сезон.

Швейцарският тим обърна до 2:1 английския гранд Манчестър Юнайтед в първия мач от група F след гол в 95-ата минута с гол на резерва!

Преди това Кристиано Роналдо вкара и във втория си двубой след завръщането, но „червените дяволи“ останаха с човек по-малко 10 минути преди почивката след червен картон на Арън Уан-Бисака и след паузата се прибраха в защита.

Вратарят им Де Хеа се отчете с няколко важни намеси, но капитулира в самия край и домакините триумфираха.

Иначе Кристиано Роналдо бе титуляр само 3 дни след повторния си дебют срещу Нюкасъл, в който откри резултата, и сега стори същото.

Отново с известна доза късмет, защото топката едва се промуши между краката на вратаря, но в крайна сметка тя отново премина линията и португалецът ликуваше, а Юнайтед поведе в резултата още в 13-ата минута.

Отговорът на Йънг Бойс бе далечен удар, който Де Хеа спаси уверено. Малко по-късно Бруно Фернандеш изведе в коридор Кристиано на чудесна позиция, но Роналдо стреля право във вратаря и той спаси.

В 35-ата минута гостите останаха с човек по-малко, тъй като Арън Уан-Бисака бе изгонен с директен червен картон след болезнено нарушение срещу Кристофър Мартинш.

Секунди след това Йънг Бойс бе на сантиметри от изравняване, след като Кристиан Фаснахт стреля много силно, но топката профуча покрай гредата.

Солскяер реагира с дефанзивна смяна – Диого Дало вместо Джейдън Санчо и гостите се оттеглиха на почивката с гол аванс.

По време на паузата пък новопривлеченият защитник Рафаел Варан замени халфа Дони ван де Бек и Юнайтед заигра с трима централни защитници.

В началото на второто полувреме Роналдо имаше неуважение претенции за дузпа, след което „червените дяволи“ се прибраха в своята половина и бяха наказани в 66-ата минута.

Тогава камерунецът Муми Нгамалеу завърши една много добра атака на „жълто-черните“ и те възстановиха равенството – 1:1.

След това Солскяер замени сънародниците Кристиано Роналдо и Бруно Фернандеш, комбинирали за гола, с Неманя Матич и Джеси Лингард, а домакините имаха още 2 добри положения за гол.

В 95-ата минута обаче упоритостта им бе възнаградена и те стигнаха до гол, който ще остане завинаги в клубната им история.

Джеси Лингард върна една топка към вратаря, но на практика изведе резервата на гостите Жордан Сибачу сам срещу Де Хеа и американецът реализира хладнокръвно, за да донесе успеха на Йънг Бойс.

Йънг Бойс - Манчестър Юнайтед 2:1
0:1 Кристиано Роналдо (13)
1:1 Нгамалеу (66)
2:1 Жордан Сибачу (90+5)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

ЙЪНГ БОЙС: 26. Давид фон Балмос (к), 36. Хефти, 4. Али Камара, 30. Лаупер, 21. Гарсия, 8. Сиеро, 35. Мартин Перейра, 16. Фаснахт, 29. Ейбишер, 13. Нгамалеу, 15. Мешак Елия;

Треньор: Дейвид Вагнер;

МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД: 1. Де Хеа, 23. Люк Шоу, 5. Магуайър (к), 2. Линдельоф, 29. Уан-Бисака, 17. Фред, 6. Погба, 24. Ван де Бек, 18. Бруно Фернандеш, 25. Санчо, 7. Кристиано Роналдо;

Треньор: Оле Гунар Солскяер;