ОБЗОР: Челси започна с победа защитата на Шампионска лига, луда драма в първия ден на групите (ВИДЕО)

Байерн удари Барса, Йън Бойс шокира Юнайтед, Ювентус с класика над Малмьо, вижте всички резултати и голмайстори

Шампионската лига се завърна ударно! Много драма, голове, дузпи, отменени попадения и страхотен екшън белязаха първия ден от груповата фаза в тазгодишното издание на надпреварата.

Челси започна защитата на титлата си с пестелив домакински успех 1:0 над Зенит (Санкт Петербург), в който герой отново бе завърналият се това лято Ромелу Лукаку, докато сензацията на вечерта дойде от Берн.

Там швейцарския Йънг Бойс обърна Манчестър Юнайтед до 2:1 с гол в 95-ата минута. Голямото дерби между Барселона и Байерн (Мюнхен) пък бе спечелено от баварците, наложили се без особено напрежение с 3:0 на „Ноу Камп“ след два гола на Роберт Левандовски и един на Томас Мюлер.

Италианският Ювентус също записа победа с 3:0 далеч от дома, надигравайки отстранилия Лудогорец в плейофите тим на Малмьо, а на мача между Севиля и РБ (Залцбург) в Испания бяха отсъдени 4 дузпи за 40 минути. Гостите обаче пропуснаха 2 и така срещата приключи с равенство 1:1, като точките бяха поделени и в останалите три двубоя.